ВМ-НФ Архівна версія
Нова платформа Шкільного Медіахолдингу "ВМ-НФ" 
http://zps19.at.ua/ (2018-2019 н.р.)

Рейтинг успешности

TOP-5

1 місце - Соляріс
2 місце - Дивосвіт
3 місце - Шкільна планета
4 місце - Ексклюзив
5 місце - Нью-Скіфія

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 56! Читать >>>

Категории раздела

5-6 классы [49]
7-8 классы [30]
9-11 классы [63]

З 26 грудня 2016 р


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » По ту сторону экрана - 2016 » 9-11 классы [ Добавить статью ]

Світанок над Фукушімою
Квітень. Вишні цвіт.
Далека Фукусіма
Спокій забрала.*

Документальна кінострічка Алена де Альо «Вітаємо на Фукушімі» здатна розвинути інтерес навіть у байдужої до цієї теми людини. Реальні люди, справжні емоції та непідробні переживання – усе це у поєднанні із правильно поданою інформацією змушує глядача співпереживати, співчувати героям, слідкувати за кожним словом і кожним кадром, не відриваючись від екрану.
Під час перегляду, уявляючи себе на місці жителів Фукушіми чи Мінамісоми, в думках з’являлося лише одне єдине і правильне рішення – тікати, швидко, не шкодуючи за житлом, містом, речами і спогадами, далеко, назавжди… Чому ж, незважаючи на небезпеку та незадовільні умови проживання, люди повертаються в рідне місто та роблять все, аби повернути попереднє життя?
Тут є очевидні і цілком зрозумілі причини. Виїжджаючи з рідного міста, всім потрібно було почати нове життя. Це потребувало грошей, які були далеко не у всіх. Компанія, що керувала АЕС «Фукушіма-1», не поспішала виплачувати компенсації людям за втрачене майно та заощадження.
Після трагедії дехто із жителів, починаються панічні напади страху, з’являється постійна роздратованість, навіть депресія через можливі проблеми зі здоров’ям та погіршенням умов життя. Та навіть це не зупиняє більшість жителів Мінамісоми. Невже безвихідь штовхає людей повернутися?! Невже вони всі стали заручниками ситуації і не бачать іншого виходу?
Все ж жителі японських міст повернулися не для того, щоб боятися, скаржитися, плакати, у відчаї чекати смерті. Ні, вони почали відбудовувати, відновлювати, очищувати, підтримувати один одного, вкотре довести самим собі, що подолати будь-яку катастрофу можна спільними зусиллями, навіть якщо знадобиться сорок і більше років. Хіросіма і Нагасакі стали історією, та не були забуті людьми.
Аварія на Фукушімській АЕС забрала спокій не лише Японії, а й усього світу. Екологічні катастрофи такого масштабу будуть нагадувати про себе ще довгі десятиліття. А поки жителі міста зустрічають новий світанок, новий день з надією, що вдруге пережити таку трагедію не доведеться. Надіємося і ми: хто близько, хто далеко, хто знає, що таке життя з радіацією, хто бачив міста-привиди. Та чи цього достатньо? Достатньо лише надії?!
З перших хвилин атмосфера фільму затягує з головою. Кадри катастрофи, руйнувань, вдало підібрана фонова музика змушують замислитись над проблемою, яка актуальна ще досі і буде актуальна, доки люди не відмовляться від атомної енергетики.
Загалом вийшов чудовий фільм, який справді варто подивитись, аби розширити кругозір та поглянути на одну з наймасштабніших екологічних проблем сьогодення зблизька.
Сподіваюся, прийде такий світанок, коли небезпека зникне, а людство відчує впевненість у завтрашньому дні!

* автор хоку невідомий
Категория: 9-11 классы | Добавил: (18.04.2016) | Автор: Бунак Ірина
Просмотров: 142 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar

Форма входа

landmarks

Проверить текст на соответствие информационному стилю - очистить от словесного мусора >>>

Перевірити текст - знайти можливі помилки >>>

Эссе и рецензии "По ту сторону экрана - 2018"

Выпуски газет

Січень 2018: Кристалл, Луч солнца, Феникс, Нью-Скифия, 220V - next, Искорка, Эксклюзив, Шкільна планета, Максимум адреналина, Орео, Солярис,

Спец-випуски - "Mediaschool - 2018" Промінь сонця, Іскорка, Дивосвіт,

Лютий 2018: Дивосвіт, Кристалл,

Березень 2018: 21 век, Нью-Сити, Луч солнца, Кристалл, 220V-next, Эксклюзив, Максимум адреналина, Искорка, Шкільна планета, Орео,

Квітень 2018: Нью-Скифия - эко-выпуск, Луч солнца, Кристалл, Дивосвіт, 220V-next, Искорка, Феникс, Максимум адреналина, Эксклюзив, Солярис

Поиск по сайту

Друзья сайта

  • Новости ПШП

    Наш опрос

    Сколько времени в день Вы проводите за интернетом?
    Всього відповідей: 44