ВМ-НФ Архівна версія
Нова платформа Шкільного Медіахолдингу "ВМ-НФ" 
http://zps19.at.ua/ (2018-2019 н.р.)

Рейтинг успешности

TOP-5

1 місце - Соляріс
2 місце - Дивосвіт
3 місце - Шкільна планета
4 місце - Ексклюзив
5 місце - Нью-Скіфія

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 56! Читать >>>

Категории раздела

Экспертный совет [123]
Феникс [0]
Новый город [1]
Адреналин [1]
Кристалл [1]
МАXIMUM [0]
Улыбка [1]
Солярис [6]
ДИВОСВІТ [17]
Скрепка [0]
Олімпія [7]
Энергетика [1]
КОМЕТА [4]
Лидер [20]
Эдельвейс [9]
Пятый элемент [20]
Мечтатели Next [0]
Вестник отважных [54]
Элементарно [5]
Радуга [3]
Луч солнца [9]
Город классный [0]
220 V [12]
Искорка [0]
Юный репортер [0]
Северное сияние [5]
Колорит [2]
Импульс [0]
Нью Скифия [10]
Школьня планета [5]
Психологи [4]
Воспитательный центр [35]
АRTemych [4]

З 26 грудня 2016 р


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Медиатексты "ВМ-НФ" » Вестник отважных [ Добавить статью ]

«СВОБОДА. ДЕМОКРАТІЯ. МЕДІА» Дар’я Гончаренко, газета «Вісник Відважних» МП «ВМ-НФ» ЗНВК №19

Що таке демократія, свобода? Ці питання повинні турбувати кожну дорослу людину. В дитинстві ці питання не турбують. Дозволяють грати з друзями, дивитися мультфільми, годують, от і добре. Дорослі, через деякі заборони, давали зрозуміти рамки моїх прав. Але з часом в мене почали виникати деякі питання щодо свободи слова, моїх прав в спілкуванні з батьками, однолітками. Я зацікавилася цими питаннями та нещодавно дізналася, що демократія це форма суспільної влади і держави, що ґрунтується на визнанні народу, як джерела влади. Батько мені пояснив, що народ через вибори Президента, депутатів різних рівнів вибирає собі владу. Тобто через різні вибори народ і є джерелом влади.

         Також я взнала, що розрізняють два основні типи свободи: економічна, тобто свобода праці та політична, тобто свобода духовних пошуків.

         Свобода преси - це право громадян вільно викладати свої погляди через газети, журнали. Це життєво необхідна умова для найповнішого виявлення політичного змісту і суспільних функцій друкованого слова. Журналістика народилась через прагнення людства до свободи, та потреби надавати інформацію.

За допомогою аканту у соціальної мережі звертаюся до офіційного автору міжнародного проекту «Журнал «Вісник Мрії», до автора концепції сенсоцентрізму і консолідарізму, сучасного філософа з Німеччини, Володимира Карстена.

- Володимир Федорович, що потрібно сьогодні зробити на державному рівні (і чому), щоб український народ отримав свій шанс на справжню свободу і демократію?

- Можна почати з виразу: "На початку (всього виниклого) було Слово і Слово є Бог!" "Слово" - об'єктивний смисловий зміст будь-якого предмета, явища, процесу і т.д., а "слово" означає набір звуків або знаків в процесі передачі інформації від людини до людини. Термін "Медіа" означає індустрію по накладенню на носії інформації смислових змістів, які відповідають уявленням людей про їхні особисті та корпоративні інтереси. На наше щастя, органи почуттів ще мають можливість сприймати інформацію про "Слово" об'єктивної дійсності, яке не пройшло обробку засобами Медіа-індустрії. Образно висловлюючись: залежно від комбінацій інтересів тих, хто поширює інформацію, люди можуть отримувати або "фотографії" дійсності або деякі її подоби, аж до "абстракціоністських малюнків".

- Але невже в медіапросторі не можна досягти певної точності, об'єктивності, конкретності у відображенні подій і явищ? - питаю я.

- У математиці та інших точних науках людям доводиться визнавати об'єктивність і логіку, оскільки це безпосередньо забезпечує їх безпеку і благополуччя. У так званій гуманітарній сфері, поширення неточної або деформованої інформації не зв'язується з швидкими негативними наслідками. Тому неадекватність сприйняття поступово накопичується і ускладнюється настільки, що освічені люди на повному серйозі поширюють нісенітниці, як наприклад: http://scepsis.net/library/id_3500.html . Висновок: Поки дуже мало людей усвідомлюють необхідність служіння ІСТИНІ і занадто багато людей згодні миритися з брехнею, інтригами і маніпуляціями в інформаційному просторі, не буде у людей справжніх Свободи, Демократії та Життя з оптимістичним майбутнім.

- Розуміння суті проблеми - це вже півшляху до її подолання, - погоджуюсь я з офіційним автором «Мрії».

- Можна додати, що вислів не є суперечливим: "Буття визначає соціальну свідомість людей", оскільки Закони та Принципи Буття визначають існування і функціонування всього абсолютно, - пояснює Володимир Федорович, - Але, особливо в наш час, поширювання пануючими інспірованих переконань, визначає "соціальне буття" не в меншій мірі, ніж об'єктивні фактори еко-соціальних умов. Особливо в останні 30 - 50 років ІТ революції переконливо показали неспроможність марксизму і матеріалізму в цих та багатьох інших питаннях, наприклад, ми переконалися що зусилля одиночних або нечисленних особистостей можуть швидко і радикально змінити сприйняття і свідомість сотень мільйонів людей. Так умоглядне відкриття та обґрунтування можливості створення напівпровідників, ядерних боєзарядів, орбітальних телескопів і т.д. подіяло на людей не менше, ніж багато століть вправ в області общинних і побутових проблем.

На мою думку, всі державні органи повинні забезпечувати права та свободи людини і громадян.

         Правами людини займаються в усіх країнах. Зараз, у 9 класі, ми вивчаємо їх на уроці правознавства. Організація об'єднаних націй (ООН) ще у 1948 році прийняла загальну декларацію прав людини. У статті 24 Конституції України проголошується, що громадяни України мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

         Батько мені розповідав, що раніше, коли Україна знаходилась у складі Радянського Союзу, свободи слова майже не було. Була тотальна цензура. За висловлення думок, які не співпадали з "генеральною лінією партії" деякі активні громадяни потрапляли до тюрем, психлікарень, деякі тікали за кордон.  В газетах і журналах, по телебаченню також не можна було почути іншу думку, крім державної. На мою думку, без свободи слова журналістика не може в повній мірі відповідати своєму призначенню. Завжди цікаво почути думку людини, а не державних органів щодо якихось подій. А якщо про подію розповідає багато журналістів з різними поглядами, це допомагає і слухачам сформувати свою думку. Тобто свобода слова дає можливість більш об'єктивно оцінювати будь-які події. А без об'єктивності неможливо прийняти правильне рішення, що є самим головним в нашому житті.

         Ідеалом демократії є свобода - особиста, політична, національна, мовна, культурна.          З найдавніших часів досліджувалися проблеми демократії і свободи. Ще Аристотель писав: «Основною засадою демократичного ладу є свобода».  Тобто, такі поняття, як свобода, демократія, медіа дуже пов'язані між собою. Без свободи не буває демократії, та преси (медіа).

         Однак, як пишуть інтернет видання, більшість громадян України не відносять свободу до найважливіших життєвих цінностей. За результатами досліджень 57 % громадян України згодні жити у тоталітарній державі з високим рівнем життя і лише 14,8 % - в умовах свободи і демократії, але з нижчим рівнем життя. Я вважаю, що такі результати стали наслідком бідності великої кількості наших громадян. Люди згодні робити, "як накажуть", але в обмін на впевненість у наступному дні. Тобто демократія і бідність народу - несумісні. Бідна людина - залежна людина.

         Одна з самих відомих країн з демократією це - Сполученні Штати Америки (США).  Я знаю, що колись в цій країні чорношкірі люди були обмежені в правах. Але з часом, все змінилося і зараз в цій країні чорношкірий Президент Барак Обама, якого обрала більшість населення країни. Це свідчить про перемогу свободи в цій країні. В деяких розвинутих державах головують жінки, які раніше теж були обмежені в правах. На мою думку демократія розвивається разом з розвитком людства та права людини повинні бути важливішими за права держави.

         Я вважаю, що в нашій країні свобода слова, демократія повинні сприйматися, як найбільші завоювання світової цивілізації. І  тоді, через деякий час життя в Україні буде значно кращим, але кожен повинен починати змінюватись на краще, в першу чергу сам. 

Категория: Вестник отважных | Добавил: mech (03.11.2014) | Автор: Дар’я Гончаренко
Просмотров: 589 | Комментарии: 2 | Теги: конкурс, демократия, свобода, Академія Української преси, медиа, АУП | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 2
avatar
0
1
Умничка, Дарья! Очень серьёзная работа, глубокая, достойная всяческих похвал!

За участие в конкурсе 4000+
Желаю победы в конкурсе "Свобода. Демократия. Медиа." !
avatar
0
2
Спасибо, буду стараться!
avatar

Форма входа

landmarks

Проверить текст на соответствие информационному стилю - очистить от словесного мусора >>>

Перевірити текст - знайти можливі помилки >>>

Эссе и рецензии "По ту сторону экрана - 2018"

Выпуски газет

Січень 2018: Кристалл, Луч солнца, Феникс, Нью-Скифия, 220V - next, Искорка, Эксклюзив, Шкільна планета, Максимум адреналина, Орео, Солярис,

Спец-випуски - "Mediaschool - 2018" Промінь сонця, Іскорка, Дивосвіт,

Лютий 2018: Дивосвіт, Кристалл,

Березень 2018: 21 век, Нью-Сити, Луч солнца, Кристалл, 220V-next, Эксклюзив, Максимум адреналина, Искорка, Шкільна планета, Орео,

Квітень 2018: Нью-Скифия - эко-выпуск, Луч солнца, Кристалл, Дивосвіт, 220V-next, Искорка, Феникс, Максимум адреналина, Эксклюзив, Солярис

Поиск по сайту

Друзья сайта

  • Новости ПШП

    Наш опрос

    Сколько времени в день Вы проводите за интернетом?
    Всього відповідей: 47