ВМ-НФ Архівна версія
Нова платформа Шкільного Медіахолдингу "ВМ-НФ" 
http://zps19.at.ua/ (2018-2019 н.р.)

Рейтинг успешности

TOP-5

1 місце - Соляріс
2 місце - Дивосвіт
3 місце - Шкільна планета
4 місце - Ексклюзив
5 місце - Нью-Скіфія

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 56! Читать >>>

Категории раздела

Экспертный совет [123]
Феникс [0]
Новый город [1]
Адреналин [1]
Кристалл [1]
МАXIMUM [0]
Улыбка [1]
Солярис [6]
ДИВОСВІТ [17]
Скрепка [0]
Олімпія [7]
Энергетика [1]
КОМЕТА [4]
Лидер [20]
Эдельвейс [9]
Пятый элемент [20]
Мечтатели Next [0]
Вестник отважных [54]
Элементарно [5]
Радуга [3]
Луч солнца [9]
Город классный [0]
220 V [12]
Искорка [0]
Юный репортер [0]
Северное сияние [5]
Колорит [2]
Импульс [0]
Нью Скифия [10]
Школьня планета [5]
Психологи [4]
Воспитательный центр [35]
АRTemych [4]

З 26 грудня 2016 р


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Медиатексты "ВМ-НФ" » Экспертный совет [ Добавить статью ]

USETI Alliance Bulletin

 

 

Лютий 2016

USETI Alliance Bulletin

Проект USAID Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню

 

 

USETI Alliance Bulletin #39
 
 
USAID 
               
    American Councils 

Ми на Facebook:


   Like us on Facebook
 
       

Інформаційний бюлетень Проекту USAID Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню пропонує Вам ознайомитись з основними тенденціями сфери вищої освіти в Україні. Ми зробили підбірку матеріалів, які, на нашу думку, найширше ілюструють розвиток освіти в Україні, особливо тих аспектів, що стосуються зовнішнього незалежного оцінювання та кампанії вступу до вищих навчальних закладів.

У лютому ЗМІ продовжують висвітлювати події у сфері освіти. Зокрема у цьому місяці було завершено реєстрацію на пробне ЗНО, розпочалася реєстрація на основну сесію ЗНО-2017. Мас медіа активно публікували пояснення від директора УЦОЯО про те, як випускникам шкіл обирати предмети для ДПА, а також, що ЗНО з української мови та історії або математики цьогоріч буде обов'язковим.

У лютому було підписано постанову, згідно з якою до Переліку галузей знань і спеціальностей додано 1 галузь знань та 8 спеціальностей. Міністерство освіти і науки визначило як формувати стипендійний рейтинг студентів, Уряд удосконалив порядок надання соціальних стипендій. Також ЗМІ повідомляли про те, що МОН анулювало ліцензії вищих навчальних закладів, розташованих на окупованій території Донецької та Луганської областей, а також в Криму і Севастополі.

 

ЗНО-2017

ЗНО з української мови та історії або математики цьогоріч буде обов'язковим


Реєстрація на ЗНО-2017 стартувала о 10:00 6 лютого, адміністрації шкіл не можуть впливати на вибір предметів. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.
 

Для випускників 2017 року першим обов'язковим предметом для ЗНО стане українська мова та література. Другий потрібно буде обрати з-поміж математики та історії. Третій - із запропонованого переліку предметів, з яких буде проводитися тестування 2017-го: математика, історія України, іспанська, французька, німецька, російська, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія. Тобто, за бажання випускник зможе скласти ЗНО і з історії України, і з математики.
 

Крім того, можна буде скласти в формі ЗНО ще один, четвертий предмет, який не є обов'язковим, але необхідний, приміром, для вступу в обраний ВНЗ.
 

«За цими предметами оцінка виставлятиметься одразу за двома шкалами: 12-бальною - як державна підсумкова атестація та 200-бальною - для зарахування під час вступу до вищого навчального закладу», - відзначив директор Українського центру оцінювання якості освіти.
 

Випускники ж минулих років обов'язково мають складати ЗНО лише з української мови та літератури. Інші три предмети - на їхній вибір.

 

 

vnz.org.ua 

Пробне ЗНО складуть 132 тисячі учасників
 

Пробне ЗНО складуть 132 тисячі учасників

Для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2017 року зареєстровано 132 012 учасників. Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

 

Переважна більшість учасників пробного тестування спробує перевірити власні знання з української мови. Для участі у пробному ЗНО з цього предмета зареєстровано 113 460 учасників. Пробне ЗНО з математики мають бажання скласти 29 168 учасників, а з історії України - 24 596. Четвертий за популярністю предмет є англійська мова - 17 783 зареєстрованих учасників.

 

За даними УЦОЯО, найбільша кількість бажаючих скласти пробне тестування зареєстрована у Києві, Львівській, Дніпропетровській, Харківській та Одеській областях.

 

У 2017 році кожен зареєстрований учасник зможе взяти участь у пробному ЗНО з української мови та літератури, а також в одному з тестів за вибором - історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов.

 

Пробне тестування з української мови та літератури відбудеться 1 квітня, тестування з інших предметів - 8 квітня 2017 року.

Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні є платною. Вартість одного тестування з одного тестового предмета у 2017 році складає 129 грн. Реєстрація на пробне ЗНО здійснювалась регіональними центрами оцінювання якості освіти і була завершена 31 січня.

 

osvita.ua

На ЗНО поки зареєстровано 21 тисячу осіб  


Станом на 20 лютого для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні зареєстровано понад 21 тисячу осіб. Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

 

Абсолютна більшість зареєстрованих учасників природно є випускниками шкіл. Найбільш активно реєструються абітурієнти з Дніпропетровської, Харківської, Львівської, Полтавської та Одеської областей.

 

За статистичними даними УЦОЯО, найбільше осіб виявили бажання скласти тести з української мови і літератури - 21 099, історії України - 15 739 та математики - 10 591.

 

Для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні з англійської мови зареєстровано 7 719 осіб, біології - 7 671, географії - 6 333, фізики - 2 255, хімії - 2 157, російської мови - 315, німецької мови - 197, французької мови - 67, іспанської мови - 6.

 

Як відомо, реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2017 року розпочалась 6 лютого. Цього року випускники шкіл минулих років зможуть зареєструватись для участі у тестуванні самостійно, а для випускників поточного року пункти реєстрації створені за місцем їх навчання.

 

Випускники шкіл 2017 року під час реєстраціїмають вказати назви навчальних предметів, із яких їм буде зараховано результати ЗНО як оцінки за державну підсумкову атестацію.

 

 

osvita.ua  

У Міністерстві освіти і науки розповіли, коли ЗНО надрукують шрифтом Брайля
 

У 2019 році незрячі абітурієнти зможуть уперше скласти зовнішнє незалежне оцінювання, адже для них тести надрукують рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.
 

Зараз незрячі абітурієнти позбавлені можливості випробовувати свої сили у кількох університетах. Адже їх зараховують до вишу за результатами вступних іспитів. А іспити зазвичай відбуваються у всіх навчальних закладах одночасно.
 

Зробити ЗНО доступним для незрячих абітурієнтів вирішили в Міністерстві освіти. Насамперед взялися за обов'язкові дисципліни - українську мову та літературу, історію України та математику. Зібрали робочу групу з фахівців-практиків. Ті вже затвердили напрацювання та передали чиновникам.

Вони стосуються формату подання завдань тестових завдань у ЗНО, але ніяким чином не будуть змінювати змісту програми або полегшувати її, - повідомила представник МОН Юлія Дмитрієва-Заруденко.
 

Тести надрукують шрифтом Брайля, час проходження збільшать удвічі. Великі тексти найімовірніше скоротять, а можливо й будуть зачитувати. Ті завдання, які неможливо виконати незрячим, замінять.

Можна переформулювати такі завдання або замінити іншими, які не відрізняються за концептуальною складністю,
- зазначила учасник робочої групи з адаптації програм ЗНО Ганна Серпутько.
 

Десятикласники, що вже через рік вступатимуть за результатами ЗНО, цій можливості раді. Однак вони мають безліч запитань та пропозицій. Наприклад, школярі пропонують зробити тестування на комп'ютерах та просять адаптувати матеріали для підготовки.

 

24tv.ua 

 
 

Рейтинги ВНЗ 

 

Опубліковано січневий рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities від Webometrics 
 


До трійки лідерів серед українських вишів традиційно увійшли Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національний технічний університет «КПІ» та Сумський державний університет. 

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, який посів перше місце серед українських вищих навчальних закладів, має 1215-те місце у світовому рейтингу.
 

Довідка

Рейтинг складають з 2004 року і публікують двічі на рік (у червні-липні та січні). Його складає Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки та інновацій Іспанії. Рейтинг починався з аналізу 6 000 університетів у 2004 році, на сьогодні аналізують понад 20 000 вищих навчальних закладів і визначають їхнє місце відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в Інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки. Можна критикувати цю методологію, але всі провідні ВНЗ світу знаходяться попереду. Лабораторія вдосконалює методологію і особливо це стосується змін, які зроблено у 2012 році.
 

 

vnz.org.ua

 

Вища освіта

Оновлено Перелік галузей знань і спеціальностей

 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман підписав постанову, згідно з якою до Переліку галузей знань і спеціальностей додано 1 галузь знань та 8 спеціальностей.

 

 

У Міністерстві освіти зазначають, що зміни вносились відповідно до пропозицій вищих навчальних закладів, об'єднань роботодавців та державних органів.
 

Зокрема, перелік галузей знань доповнено галуззю «Міжнародні відносини», до якої увійшли три спеціальності - «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародне право».

Перелік спеціальностей доповнений наступними спеціальностями: «Географія», «Інформаційні системи та технології», «Деревообробні та меблеві технології», «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології», «Фізична терапія, ерготерапія», «Педіатрія», «Громадське здоров'я» та «Національна безпека».

Здобувачам освіти за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право» надано кваліфікацію юриста.

 

 


osvita.ua
 

Міносвіти працює над планом інтернаціоналізації вищої освіти в Україні

                         
 

Про це розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з Послом Держави Кувейт в Україні Рашидом Хаммадом Аль-Адвані 9 лютого у приміщені Міністерства освіти і науки.
 

Цим планом також передбачається, що будуть вивчені та спрощені умови для працевлаштування іноземних викладачів. Зокрема, щодо надання візи тощо.
 

"Нам зараз потрібно збільшити кількість викладачів-носіїв іноземної мови. Таке навчання значно підвищить шанси наших дітей якісно  засвоїти іноземні мови на прийнятному для професійного використання рівня", - зазначила Лілія Гриневич.

Розмова з Послом була зосереджена навколо поглиблення співпраці у сфері вищої освіти. Зокрема, Пан Рашид Хаммад Аль-Адвані анонсував зміну підходів Держави Кувейту до визнання дипломів.
 

"Ми хочемо повністю перейти на формат, коли визнаються не дипломи певної держави, а дипломи конкретних університетів. У такому ж форматі ми працюємо з Америкою, Францією та іншими країнами. Ми зацікавлені у тому, щоб наші студенти вчились тут у найкращих університетах, в яких дійсно важко і корисно вчитися. Україна має сильні заклади, які користуються авторитетом у Кувейті та випускники яких стали відомими та успішними людьми. Зокрема наш відомий кардіохірург, якого називають богом серця, отримував медичну освіту в Україні", - зазначив Рашид Хаммад Аль-Адвані.

 

 
vnz.org.uа 

 
МОН визначило як формувати стипендійний рейтинг
                        

Міністерством освіти затверджений примірний порядок формування рейтингу успішності студентів для призначення академічних стипендій. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

 

Затверджений порядок формування рейтингу успішності має використовуватись ВНЗ, що здійснюють підготовку студентів при розробленні власних Правил призначення академічних стипендій.

Документом передбачено, що вищі навчальні заклади розраховуватимуть обсяг коштів, необхідних до забезпечення виплати академічних стипендій на основі рейтингу успішності студентів у помісячному розмірі.

 

Порядок формування рейтингу також передбачає створення ліміту стипендіатів, яким призначатиметься стипендія, тобто відсоток стипендіатів, які отримуватимуть академічну стипендію на основі здобутого ними рейтингового бала.

 

Конкретна кількість стипендіатів, які навчаються на певному факультеті, курсі за певною спеціальністю і яким на наступний навчальний семестр буде призначена академічна стипендія, визначатиметься стипендіальною комісією вишу відповідно до вимог примірного порядку формування рейтингу успішності студентів.

Рейтинги успішності студентів складатимуться за результатами семестрового контролю на кожному факультеті або курсі та за кожною спеціальністю на підставі підсумкових оцінок з дисциплін, захистів курсових робіт, звітів з практики з урахуванням участі у науковій та науково-технічній діяльності, громадському житті та спортивній діяльності.

 

 

osvita.ua  

 

Уряд удосконалив порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів 


Кабінет Міністрів України вніс зміни до своєї постанови від 28 грудня 2016 р. No

1045, якою, як відомо, було затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів.
 

Міністерство соціальної політики розробило відповідний проект акта за результатами практичної реалізації зазначеного Порядку протягом січня поточного року та з метою соціального захисту осіб з інвалідністю та дітей із малозабезпечених сімей.

 

Зокрема, перелік осіб, які мають право на соціальні стипендії, доповнено такими категоріями:

- діти-інваліди та особи з інвалідністю І-ІІІ групи;

- студенти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";

- особи, яким призначені соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей згідно з постановою Верховної Ради України.
 

Також ухваленою сьогодні на засіданні Уряду постановою передбачається збільшення на 20 відсотків соціальної стипендії студентам (курсантам), які постійно проживають на території населеного пункту або навчаються у навчальному закладі, що розташований у населеному пункті, якому надано статус гірського населеного пункту.  

kmu.gov.ua
 

Міносвіти позбавило ліцензій понад 70 вишів

 

 

Міністерство освіти і науки України анулювало ліцензії вищих навчальних закладів, розташованих на окупованій території Донецької та Луганської областей, а також в Криму і Севастополі.
 

Про це повідомляє прес-служба відомства у вівторок, 7 лютого, оприлюднивши відповідний список. У міністерстві наголосили, що після анексії півострова і агресії РФ на Донбасі, частина вишів виявилася на непідконтрольній Україні території. За цей час з окупованого Донбасу і Криму були переміщені в Україну майже 20 вищих навчальних закладів.

"Зокрема, торік на базі цих та інших уповноважених вишів почали діяльність 40 освітніх центрів "Крим-Україна"і "Донбас-Україна", до яких під час вступної кампанії звернулися близько 3350 осіб", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, ліцензій позбавлені 32 ВНЗ 1-4 рівня акредитації, які перебувають на непідконтрольній території Донецької області; 14 вишів 1-2 рівня акредитації - на непідконтрольній території Луганської області; 25 вишів 1-4 рівня акредитації - в Криму (в тому числі 6 приватних вишів).

 

 

korrespondent.net

 

Переміщені ВНЗ - це можливості, а не проблеми для України, - Лілія Гриневич

 

Переміщенні ВНЗ мають свої складності, але ми маємо пам`ятати, що це не просто 18 навчальних закладів та наукових установ - це долі близько 50 тисяч громадян України та їхніх родин.

 

Про це зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу на засіданні ради ректорів вищих навчальних закладів, які тимчасовопереміщені із зони АТО.

 

"Україна має усвідомити, що переміщені ВНЗ - це не лише проблеми, які ці заклади мають, це й можливості збільшити палітру спеціальностей, які викладають у різних регіонах України. Наприклад, уКропивницькому до того, як туди переїхав один із медичних ВНЗ,  не було медичних вищих навчальних закладів. Тепер регіон має власний медичний виш", - розказала Лілія Гриневич.

Вона також додала, що ці заклади та люди в них, після повернення непідкотрольних та окупованих територій,  відіграють дуже важливу роль у реінтеграції цих частин України.

 

Міністр наголосила про важливе значення  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності вищих навчальних закладів (наукових установ), які були переміщені з тимчасово окупованої території та з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження», який був прийнятий парламентом  у листопаді 2016 року. Він дав змогу внормувати частину тих проблем, зокрема законодавчих, з якими стикнулися установи після переміщення.

 

 

pedpresa.ua

 
 

Міжнародний досвід

 

Тест здібностей SweSAT: Досвід Швеції у використанні тесту здібностей при вступі до ВНЗ
 

Альянс USETI за підтримки журналу ТІМО презентує рубрику "Міжнародний досвід". Кожного номеру ми намагатимемось ознайомити Вас, шановні підписники із досвідом інших країн в проведенні реформування вищої освіти. 

 У тридцять девятому номері бюлетеню Проекту USAID Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню

пропонуємо Вам ознойомитись із статтею професора університету Умеа Крістіни Стадж щодо досвіду Швеції з використання тесту здібностей при вступі до ВНЗ. 

    
 

Тест здібностей SweSAT: Досвід Швеції у використанні тесту здібностей при вступі до ВНЗ

 

  

timo.com.ua  
 
 

Про Альянс USETI

 

Проект USAID Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню (Альянс USETI) є проектом глобального розвитку Агентства США з міжнародного розвитку. 

 

Метою Альянсу є зміцнення інституційних спроможностей української національної системи тестування та її компонентів, підтримка вдосконалення законодавчих та регулятивних засад для розвитку доступної якісної освіти, а також ефективна підтримка громадськості.

 

Основним завданям Альянсу є створення коаліції підтримки незалежного тестування, як прозорого інструменту вступу до вищих навчальних закладів, що об'єднуватиме разом батьків, освітян, представників громадських організацій та усіх, хто відстоює принципи рівності та справедливості.

 

Більш детально Ви можете ознайомитись з діяльністю Проекту USAID Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню відвідавши наш веб-сайт: useti.org.ua 

 

Свої запитання, коментарі та пропозиції щодо інформаційного бюлетня надсилайте на електронну пошту: useti@useti.org.ua

 

 

Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянс USETI)

 

вул. Еспланадна, 20 (6 поверх), Київ 01001, Україна

тел.: (380  44)  289  39  52, факс: (380  44)  289  39  21

e-mail: useti@useti.org.ua

 

 

Це видання стало можливим завдяки підтримці американського народу відповідно до Договору про співпрацю #121-А-13-00001 з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені тут, належать авторам і не обов'язково відображають точку зору USAID чи Уряду США.

 

 

USETI Alliance, Esplanadna, 20, 01001, Kyiv, Ukraine (not Crimea)

Категория: Экспертный совет | Добавил: mech (28.02.2017) | Автор: USETI
Просмотров: 317 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar

Форма входа

landmarks

Проверить текст на соответствие информационному стилю - очистить от словесного мусора >>>

Перевірити текст - знайти можливі помилки >>>

Эссе и рецензии "По ту сторону экрана - 2018"

Выпуски газет

Січень 2018: Кристалл, Луч солнца, Феникс, Нью-Скифия, 220V - next, Искорка, Эксклюзив, Шкільна планета, Максимум адреналина, Орео, Солярис,

Спец-випуски - "Mediaschool - 2018" Промінь сонця, Іскорка, Дивосвіт,

Лютий 2018: Дивосвіт, Кристалл,

Березень 2018: 21 век, Нью-Сити, Луч солнца, Кристалл, 220V-next, Эксклюзив, Максимум адреналина, Искорка, Шкільна планета, Орео,

Квітень 2018: Нью-Скифия - эко-выпуск, Луч солнца, Кристалл, Дивосвіт, 220V-next, Искорка, Феникс, Максимум адреналина, Эксклюзив, Солярис

Поиск по сайту

Друзья сайта

  • Новости ПШП

    Наш опрос

    Какие социальные медиа Вы используете в работе?
    Всього відповідей: 54