ВМ-НФ Архівна версія
Нова платформа Шкільного Медіахолдингу "ВМ-НФ" 
http://zps19.at.ua/ (2018-2019 н.р.)

Рейтинг успешности

TOP-5

1 місце - Соляріс
2 місце - Дивосвіт
3 місце - Шкільна планета
4 місце - Ексклюзив
5 місце - Нью-Скіфія

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 56! Читать >>>

Категории раздела

Экспертный совет [123]
Феникс [0]
Новый город [1]
Адреналин [1]
Кристалл [1]
МАXIMUM [0]
Улыбка [1]
Солярис [6]
ДИВОСВІТ [17]
Скрепка [0]
Олімпія [7]
Энергетика [1]
КОМЕТА [4]
Лидер [20]
Эдельвейс [9]
Пятый элемент [20]
Мечтатели Next [0]
Вестник отважных [54]
Элементарно [5]
Радуга [3]
Луч солнца [9]
Город классный [0]
220 V [12]
Искорка [0]
Юный репортер [0]
Северное сияние [5]
Колорит [2]
Импульс [0]
Нью Скифия [10]
Школьня планета [5]
Психологи [4]
Воспитательный центр [35]
АRTemych [4]

З 26 грудня 2016 р


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Медиатексты "ВМ-НФ" » Экспертный совет [ Добавить статью ]

Любов Найдьонова порадила медіапедагогам, як усунути ризики "Синього кита"

Якщо ми хочемо, щоби черговий пік «груп смерті» минув, маємо змінити риторику розповідей про ці групи. Журналістам слід припинити популяризувати їхні назви та символіку й не давати інформацію про те, як можна покінчити життя самогубством? - повідомляє на сайті МедіаСапієнс Ярослав Зубченко. 

За словами Андрія Єлькіна, керівника медіаосвітнього проекту "ВМ-НФ", мова йде про роль ЗМІ у поширенні відомостей, які також грають певну роль у залученні підлітків до суїцідальних тоталітарних практик.

У матеріалі МедіаСапієнсу йдеться про те, що наприкінці 2015 року в Росії почали набувати популярності так звані групи смерті —  спільноти в соцмережах «Вконтакте» та Instagram, що схиляли дітей до самогубства. Алгоритм роботи подібних груп був доволі простим: дитина ставала частиною «гри», і щодня їй необхідно було виконувати завдання, які надсилав «куратор». Зазвичай спочатку це були малюнки на тілі, потім порізи, останнім завданням завжди було самогубство. Жертви мали надавати фото чи відеодокази вчинків, а самогубство бажано було транслювати онлайн. У результаті з листопада 2015 року по квітень 2016-го із життям покінчили понад півтори сотні дітей.

У грудні 2016 року про такі групи заговорили і в Україні, після того як 16-річна дівчинка вистрибнула з вікна багатоповерхівки в Маріуполі, виконуючи завдання квесту. Заговорили, варто зазначити, не дуже вдало. Як заявляють у ГО «Ла Страда-Україна» (організації, що займається, зокрема, захистом прав дітей), після повідомлення про це в ЗМІ зросла кількість дзвінків на гарячу лінію від потенційних самогубців та їхніх друзів. Новий бум розмов про «групи смерті» припав на середину лютого 2017-го, коли членів спільнот урятували від смерті на Івано-Франківщині, а потім на Херсонщині та в Києві. 25 лютого стало відомо, що кураторами «суїцидальних груп» (принаймні, деяких із них) виявилися студенти-медики.

Ситуацію у себе на Фесбуці проаналізувала національний координатор впровадження медіаосвіти в Україні Любов Найдьонова. Вона зазначила: 

"На жаль, медіахвиля наростає. На щастя, батьки звертаються до психологів. Більш конкретні моменти, які можуть бути корисні для обдумування розмови з дитиною:
Оскільки завдяки медіа тема смертельних ігор набула великого розголосу, діти вже зацікавлені, треба роз'яснювати таке:

- нагнітання напруження до цієї теми може бути частиною інформаційної технології залякування для дестабілізації ситуації в країні, мішенню таких кампаній є не тільки діти, але дорослі. Чинити спротив цим навязаним панічним емоціям, зберігати спокій - важливо;

- до ігри зараз долучаються діти з цікавості, оскільки чують звідусіль про неї, потрібно попередити, що учасники гри не просто самі в неї входять, але заводять усіх людей, які хоч чимось їм цінні; коли завдання досягають такого рівня, що дитина хоче відмовитися, на неї тиснуть загрожуючи вбити батьків, братиків-сестричок, друзів, знайомих чи просто невинних людей. Такий психологічний тиск - це не випробування і пошук свободи, це терор і пастка для відбирання свободи;

- ігра - це комерційний проект, спрямований на отримання грошей за перегляди, є люди, які наживаються, граючи маніпулюючи дітьми, сказати дитині, що ця гра - не про душевні переживання, не про смисл життя, не про душу, а про гроші, які хтось отримає за перегляд дитячих дій і переживань. Підлітки вперше шукають смисл життя, дорослі знають, як це буває нелегко, але мають досвід долання таких екзистенційних криз, а підлітки ще досвіду не мають, тому можуть заходити в гру для того, щоб випробувати себе загрозою смерті, перемогти свій страх смерті. Треба дітям пояснити, що пошук смислу і гра - це зовсім різне, що гра використовує твій душевний стан, щоб нажитися з нього".

Все це повинні враховувати медіапедагоги, плануючи роботу з профілактики тоталітарних наслідків використання підлітками сучасного Інтернету. 

Категория: Экспертный совет | Добавил: mech (03.03.2017) | Автор: МП ВМ-НФ
Просмотров: 312 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
avatar
0
1
В конечном счете Министерство образования и науки Украины будет вынуждено принимать срочные меры по внедрению курса медиаграмотности на всех этапах школьного обучения.

Только возникает вопрос, почему руководство образованием не мыслит стратегически и, как правило, предпринимает необходимые шаги по факту кризисных явлений?

Также следует задуматься, почему со стороны органов управления образованием продолжается игнорирование инновационных образовательных моделей, направленных на формирование медиаграмотности учащихся?

В частности, не лишним было бы осуществить инвентаризацию событий реальной поддержки МП "ВМ-НФ" со стороны разных влиятельных организаций. Это позволило бы сформулировать объективный вывод относительно роли государства и общественности в процессах обеспечения условий для полноценного медиаобразования.
avatar

Форма входа

landmarks

Проверить текст на соответствие информационному стилю - очистить от словесного мусора >>>

Перевірити текст - знайти можливі помилки >>>

Эссе и рецензии "По ту сторону экрана - 2018"

Выпуски газет

Січень 2018: Кристалл, Луч солнца, Феникс, Нью-Скифия, 220V - next, Искорка, Эксклюзив, Шкільна планета, Максимум адреналина, Орео, Солярис,

Спец-випуски - "Mediaschool - 2018" Промінь сонця, Іскорка, Дивосвіт,

Лютий 2018: Дивосвіт, Кристалл,

Березень 2018: 21 век, Нью-Сити, Луч солнца, Кристалл, 220V-next, Эксклюзив, Максимум адреналина, Искорка, Шкільна планета, Орео,

Квітень 2018: Нью-Скифия - эко-выпуск, Луч солнца, Кристалл, Дивосвіт, 220V-next, Искорка, Феникс, Максимум адреналина, Эксклюзив, Солярис

Поиск по сайту

Друзья сайта

  • Новости ПШП

    Наш опрос

    Зависим ли человек от медиа
    Всього відповідей: 43