«Медіаграмотність – must have сучасного українця» конкурс від АУП
Бери участь у конкурсі – створи вірусний матеріал на тему «Медіаграмотність – must have сучасного українця». Зацікав друзів приєднатися до кола медіаграмотних співвітчизників, пошир свій матеріал у соціальних мережах та виграй цінні призи від Академії української преси! Конкурс триває до 14 березня 2016 року.
Міжнародна науково-практична конференція «Морально-етичний дискурс сучасних ЗМІ в координатах викликів доби»
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Морально-етичний дискурс сучасних ЗМІ в координатах викликів доби».
У межах конференції відбудеться міждисциплінарний «круглий стіл»: «Репутація вітчизняного журналіста й морально-етичний вимір українських реформ», співорганізатором якого є #Академія_української_преси.
Заповнити анкету для участі у круглому столі можна тут >>>
Семінар «Стандарти журналістики в умовах військово-політичного конфлікту» в Миколаєві
16-17 лютого 2016 року в Миколаєві Академія української преси за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США провела семінар «Стандарти журналістики в умовах військово-політичного конфлікту» для місцевих журналістів. Захід відбувся у приміщенні Коледжу преси та телебачення.
"Влада, офіційні прес-центри вкидають у ЗМІ недостовірну інформацію і цим підривають довіру до журналістів. Тому медійники мають постійно перевіряти інформацію і не довіряти словам" - зазначив Валерій Іванов, президент АУП, під час семінару «Стандарти журналістики в умовах військово-політичного конфлікту» у Миколаєві 16-17 лютого.
Практичний семінар із журналістської етики у конфліктних
та пост-конфліктних суспільствах
Координатор Проектів ОБСЄ в Україні запрошує журналістів та медіадіячів, редакторів та керівників ЗМІ, а також вмотивованих студентів старших курсів університетів журналістики до участі у інтенсивному п’ятиденному практичному семінарі з журналістської етики у конфліктних та пост-конфліктних суспільствах.
Міжнародна програма імені Маріон графині Денхофф надає молодим журналістам з Росії, України, Грузії, Білорусі, Молдови, Вірменії, Азербайджану та інших країн СНД, а також Прибалтики стипендії для проходження двомісячного стажування в німецьких ЗМІ восени 2016 року.
Заявки приймаються до 15 квітня.
Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах»
Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» відбудеться 22-24 квітня 2016 року. Роботи приймаються до 1 квітня 2016 року. Цього року тема фестивалю - "25 - моїй державі".
Від сприйняття маніпуляцій і пропаганди в ЗМІ людей можна відучити за 3 дні
Валентина Потапова, фахівець з медіаосвіти, медіатренер програми "Медіаграмотність для громадян" (Я - медіаграмотний), в ефірі радіопрограми "Донбас. Реалії" (Радіо Свобода), розповіла про вплив інформації на світогляд та свідомість людей на окупованій території Донбасу та про навички, які допоможуть протидіяти її згубному впливу.
На Харківщині відбувся семінар-тренінг "Сучасний урок в умовах впровадження медіаосвіти"
Для учасників експерименту з медіаосвіти та для вчителів української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури Харківського району було проведено семінар-тренінг «Сучасний урок в умовах впровадження медіаосвіти».
Семінар «Стандарти журналістики в умовах військово-політичного конфлікту» (Херсон, 18-19 лютого 2016 року)
18-19 лютого 2016 року в Херсоні Академія української преси за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США провела семінар «Стандарти журналістики в умовах військово-політичного конфлікту» для місцевих журналістів. Захід відбувся у приміщенні Прес-клубу "Новий День".
Круглий стіл на тему «Українська журналістика під час гібридної війни: протидія радянській пропаганді»
19 лютого 2016 року відбувся Круглий стіл на тему «Українська журналістика під час гібридної війни: протидія радянській пропаганді» в приміщенні херсонського кризового медіа-центру.
10 ресурсів з безкоштовними професійними фотографіями, які можна завантажити
Безліч досліджень говорить про важливість візуального контенту. Але де знайти якісні зображення, які можна вільно використовувати в своїх цілях?
Всі зображення, знайдені на цих сайтах, можна вільно використовувати в своїх проектах.
Для початку згадаємо, які саме зображення можна безкоштовно використовувати в своїх цілях. Більшість фотографій, зроблених за останні 30 років, захищені авторським правом, коли автор має ексклюзивні права на використання своїх робіт. Але також можна знайти зображення під ліцензіями Creative Commons і Public Domain. Чим же відрізняються ці ліцензії?
Стартував проект пропуляризації медіаграмотності серед молоді
19 лютого 2016 року, в рамках щорічного конкурсу шкільної преси «Прес-бій», пройшла перша лекція-інтенсив проекту з популяризації медіаграмотності серед молоді.
Організаторки лекції, Анастасія Дубина та Надія Ковалевич, студентки Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, підготували надзвичайно цікаву презентацію, яку ви можете переглянути на порталі "Медіаосвіта та медіаграмотність".
За перемогу в конкурсі про місцеве самоврядування - подорож до Страсбургу та електронні гаджети
Номінація «Місцеве самоврядування – це ми!» є складовою частиною Національної конкурсної програми Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко». Номінація започаткована у 2012 році спільно з Радою Європи.
Кожен з нас мріє жити в заможній та успішній країні, мати європейський рівень життя, бути впевненим у майбутньому. Водночас, одна людина просто чекає на зміни, інша – навпаки, сама ініціює та реалізує такі зміни. Номінація «Місцеве самоврядування – це ми!» і заснована, щоб знаходити та підтримувати найбільш активних, талановитих, чутливих до перетворень та новацій, допитливих та наполегливих.
Відтепер можливість відвідати Штаб-квартиру Ради Європи (м. Страсбург, Франція), ознайомитись з діяльністю цієї поважної міжурядової організації та взяти участь у її заходах, поспілкуватись з молоддю інших країн отримають не лише автори роботи-переможниці, а й автори робіт, що посядуть 2 та 3 місця.
Розробка уроку "Історія кіно. Видатні режисери світового кіно"
Знайомтеся з розробкою уроку для роботи з дев'ятикласниками "Історія кіно. Видатні режисери світового кіно".
Автор уроку: Ірина Чолован, вчитель історії та художньої культури Козелецької гімназії №1 (Чернігівська область).