ВМ-НФ Архівна версія
Нова платформа Шкільного Медіахолдингу "ВМ-НФ" 
http://zps19.at.ua/ (2018-2019 н.р.)

Рейтинг успешности

TOP-5

1 місце - Соляріс
2 місце - Дивосвіт
3 місце - Шкільна планета
4 місце - Ексклюзив
5 місце - Нью-Скіфія

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 56! Читать >>>

Категории раздела

Экспертный совет [123]
Феникс [0]
Новый город [1]
Адреналин [1]
Кристалл [1]
МАXIMUM [0]
Улыбка [1]
Солярис [6]
ДИВОСВІТ [17]
Скрепка [0]
Олімпія [7]
Энергетика [1]
КОМЕТА [4]
Лидер [20]
Эдельвейс [9]
Пятый элемент [20]
Мечтатели Next [0]
Вестник отважных [54]
Элементарно [5]
Радуга [3]
Луч солнца [9]
Город классный [0]
220 V [12]
Искорка [0]
Юный репортер [0]
Северное сияние [5]
Колорит [2]
Импульс [0]
Нью Скифия [10]
Школьня планета [5]
Психологи [4]
Воспитательный центр [35]
АRTemych [4]

З 26 грудня 2016 р


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Медиатексты "ВМ-НФ" » 220 V [ Добавить статью ]

Урок хімії: «Пестициди – хімічні сльози Планети»

Урок хімії:

 «Пестициди – хімічні сльози Планети »

7-9 класи

Мета – ознайомити з поняттям «пестиціди», сформувати уявлення про їх влив на здоровья людини і екосистему; проінформувати про їх негативний вплив, необхідність безпечного поводження з ядохімікатами; агітувати молодь до вирішення проблеми зі схованками хімічних відходів; розвивати вміння аналізувати інформацію ЗМІ; виховувати бережливе ставлення до природи рідного краю і свого здоров҅я.

Базові поняття: пестиціди, хімічні забруднювачі

Обладнання: проектор, компьютер, дидактичні картки

Тип урока: комбінований

Методи: - частково-пошуковий, репродуктивний, словесний, ігровий, інтерактивні

Хід уроку

 1. Організаційний етап
 2. Мотивація навчальної діяльності     

Слово вчителя                                                                                                       На дошці записані слова: «Природа не признаёт шуток, она всегда правдива, всегда серьезна: она всегда права, ошибки же и заблуждения исходят от людей»  И. Гете

 • Чим може загрожувати бездумне втручання людини в екосистему?

 

 1. Актуалізація знань і вмінь                                                        
 •  «Дерево рішень»

У більшості з вас є дачі і городи і вам відомий ворог номер один -  - колорадський жук. На перший рік обробки ядохімікатом вдається знищити колорадського жука, але через 3-4 років використання даний пестицід стає неефективним. Чому? Куди знікають  непридатні пестиціди?

 1. Вивчення нового матеріалу
 • Розповідь вчителя з елементами бесіди
 1. Поняття про пестициди

Пестициди («pestis» - зараза   «cido» - вбиваю) - хімічні речовини – яди, які використовують для знищення шкідників, захисту від бур҅янів та інших хвороб культурних рослин.

Їх розділяють на групи:

·        інсектициди – препарати для знищення шкідливих комах;

·         акарициди – кліщів;

·         фунгіциди – для боротьби з грибними хворобами;

·         бактерициди – бактеріальними хворобами;

·         нематициди – для знищення нематод;

·        родентициди – гризунів;

·         гербіциди – проти бур’янів.

Першими пестицидами були рослинні речовини по типу никотіна, але сьогодні застосовуються синтетичні хімічні речовини. Першим винайшли інсектициди ДДТ (дуст), який містить хлор, що є дуже токсичною речовиною. За це в1948 році шведський хімік Пауль Герман Мюллер отримав Нобелівську премію в сфері медицини та фізіології. Вперше цю речовину використали для зищення вошей, які є збудниками висипного тифу.

2.            Токсичний вплив пестицидів

 • Робота в 3 групах

Завдання групи А

 1. Позначте шляхи потрапляння пестицидів до організму людини

Завдання групи В

 1. Зробіть схему просування пестицидів по харчовому ланцюгу

Завдання групи С

 1. Складіть схему впливу пестицидів на здоров҅я людини

Роздатковий матеріал:

 1. Пестициди є не тільки дуже токсичними речовинами, але і досить стійкими. Стійкість пестицидів порівнюють із радіоактивними ізотопами і оцінюють також по періоду напіврозпаду — час, за який концентрація пестицидів зменшується в 2 рази. Найбільш стійкими є хлорорганічні пестициди.

Потрапивши в живу природу, пестициди починають власний рух, не контрольований людиною. Потрапляючи з навколишнього середовища в організм тварини, пестициди починають накопичуватися в ньому, потім, просуваючись далі по харчовому ланцюзі, вони концентруються в ще більшій кількості. У такий спосіб організми, що стоять на вершині харчових ланцюгів (людина або хижаки), поїдають їжу з високою концентрацією пестицидів. Таке явище називають ефектом біологічного посилення.

Багато пестицидів, навіть будучи малотоксичними, мають канцерогенні і мутагенні властивості.

 • В чому небезпека цих властивостей?

Основна маса пестицидів (до 95%) попадає в організм людини через продукти, вживані в їжу. Приблизно 4,7% пестицидів людин одержує з водою, а що залишилися 0,3% — з повітрям і через шкіру.

Пестициди, потрапляючи в організм людини і накопичуючись там у великих кількостях, приводять до розвитку багатьох хронічних захворювань і гострих отруєнь, а також до збільшення кількості вроджених аномалій розвитку і дитячої смертності. Пестициди надовго затримуються в організмі, деякі залишаються в ньому назавжди. Ще однією негативною властивістю пестицидів є те, що вони можуть виводитися з організму і передаватися дітям разом з молоком матері, що годує.

Ефект біологічного посилення можна розглянути на прикладі ДДТ. Період напіврозпаду цього пестициду є 2,5 роки — у помірному кліматі і 3-9 мес — у тропічному кліматі. Коли тварина з’їдає рослину, оброблену ДДТ, або комах, які харчувалися цією рослиною, пестицид відкладається в жирових тканинах, розчиняючись у них. У такому стані ДДТ дуже повільно виводиться з організму. Поступово ця речовина усе більше концентрується в організмі тварини. Якщо ця тварина або його останки будуть з’їдені, організм останнього одержить високу дозу ДДТ.

Через харчові ланцюги ДДТ дуже швидко мігрує по всьому світу. Вже виявлена значна кількість пестициду в молюсках, рибах і птахах, а також у тюленях Північного і Балтійського морів, в антарктичних рибах, птахах і ластоногих. Так, в організмі пінгвінів ДДТ утримується в концентрації 0,024 мг/кг.

У світовому океані пестициди накопичуються у фітопланктоні, що приводить до вповільнення процесу фотосинтезу. Тим часом фітопланктон робить близько 70% кисню на всій Землі. Процес накопичення називається акумуляцією.

За допомогою досягнень сучасної науки були проведені експерименти, у результаті яких було встановлено, що ДДТ впливає на геном людини, викликаючи генетичні зміни в організмі.

За твердженням дослідників, основна маса пестицидів містить у собі метаболічні отрути, які приводять до розвитку захворювань серцево-судинної, репродуктивної і травної систем.  Гостра токсичність пестицидів визначається дозою, що надходить в організм людини різними шляхами (через шлунково-кишковий тракт, шкіру, легені і т.д.) і приводить до смерті. Близько 99-99,9%  пестицидів, застосовуваних для обробки рослин, згодом попадають у навколишнє середовище, з якого, у свою чергу, надходять до складу сільськогосподарських продуктів, уживаних людьми і тваринами.

Вони отруюють плід, організм матері і, виділяючись із молоком, негативно впливають на розвиток і ріст дитин.

3.Проблема непридатних пестицидів в Запорізькому регіоні

·        Мікрофон

-         Чи актуальна ця проблема для нашого краю?

Незалежні експерти оцінюють кількість непридатних пестицидів в  Україні - не менше 40 тис. т. Ця проблема актуальна і для Запорізького краю.

Серед офіційних сховищ (16), є і безхазяйні – 34.

-         Як ви думаєте, чи правильно вони зберігаються?

-         Яку небезпеку це може нести?

В рамках мережевого проектуВЕГО «МАМА-86» «Звільнемо Україну від непридатних пестицидів» стартує конкурс з пошуку схованок непридатних пестицидів. Кожен з вас може залучитися до цієї роботи, бо наша задача – інформування громадськості і державні органи про зберігання пестицидів. Головна мета в майбутньому – утилізація токсичних речовин.

Демонстрація карти Запорізького краю

V.               Узагальнення і систематизація знань

Гра

«Гімнастика для розума»

Хто найбільше слів складе зі словом «канцерогенний»

«Заморочки із бочки»

1.                 Під час Другої світової війни солдат і населення оброблялі порошком ДДТ для попередження хвороби, що передається вошами. Назвіть хворобу?(висипний тиф)

2.      В 1948 році в Індії від цієї хвороби загинуло більше 3 міліоніа чоловік. Після застосування ДДТ для знищення її переносчників- комарів – у 1965 році в цій країні не було зареєстровано жодного випадку цієї хвороби. Що це за хвороба? (малярія)

3.     Одним із наслідків хронічного впливу пестицидів є розвиток ракових пухлин. Про який вплив йдеться? (канцерогенний)

 1. ДДТ впливає на геном людини, викликаючи генетичні зміни в організмі. Про який вплив йдеться?(мутагенний)

5.     3 грудня відзначають Міжнародний день боротьби з пестицидами, тому що цього дня в 1984 році сталася масштабна катастрофа. Назвіть країну. Зашифроване слово з 5 букв (Індія)

VI.           Підбиття підсумків уроку

Користуючись пестицидами, слід памятати про їх отруйність і небезпеку. Ось основні правила для користувачів, а також правила надання першої медичної допомоги.(дивись пам҅ятки)

Рефлексія

Незакінчене речення

-                     Що нового ви дізналися на уроці?

-                     Яка інформація буде цікава і для ваших батьків?

VII.       Домашнє завдання

Підготувати буклет, листівку, малюнок «Мій край без пестицидів»

 

                    ПАМ’ЯТКА  КОРИСТУВАЧА
1.    Слід суворо дотримуватись заходів особистої безпеки.
2.    Роботи необхідно проводити рано в ранці, або ввечері, коли температура повітря не перевищує 20 С.
3.    Необхідно передбачити захист шкіри, очей та органів дихання від пестицидів ( протигаз, респіратор, ватно-марлева пов’язка).
4.    Під час роботи з пестицидами забороняється приймати їжу та курити.
5.    Після проведення робіт необхідно ретельно вимити з милом руки, інші відкриті ділянки тіла та змінити одяг.

 

ПАМ’ЯТКА  «Надання першої медичної допомоги»
1.    При перших ознаках отруєння слід негайно припинити роботу і звернутись в найближчу лікувальну установу для отримання медичної допомоги, або викликати швидку допомогу.
2.    До приїзду швидкої допомоги потерпілого треба вивести з зони, яка оброблялась пестицидами, зняти засоби індивідуального захисту, звільнити від здавлюю чого одягу.
3.    Пестицид, що потрапив на шкіру, змити струменем води, краще з милом, або видалити за допомогою тканини чи ватного тампона, а потім промити шкіру достатньою кількістю води.
4.    При попаданні пестициду в очі слід негайно промити їх достатньою кількістю води.
5.    При надходженні у шлунок потерпілому потрібно дати випити декілька стаканів води або розчину марганцевокислого калію слабо-рожевого кольору і викликати блювоту. Процедуру повторити 2-3 рази
6.    При послабленні дихання потерпілому дати нюхати нашатирний спирт.
7.    У випадку припинення дихання необхідно негайно приступити до штучної вентиляції легень.

 

Список використаних джерел

1.     http://www.esc.lviv.ua/pesticidi/

2.     http://navigator.rv.ua/index.php?Itemid=33&id=2155&option=com_content&task=view

 1. http://intervideos.ucoz.ru/news/vred_ot_pesticidov_v_produktakh_pitanija/2012-05-03-1262
 2. http://health.passion.ru/pravilnoe-pitanie/zdorovaya-pishcha/chem-opasny-pestitsidy-nitraty-i-nitrity-v-ovoshchakh-i-fruktakh.htm
 3. http://www.pandia.ru/text/77/499/9517.php
 4. http://bukvar.su/jekologija/page,2,198590-Vliyanie-pochv-na-zagryaznenie-toksicheskimi-veshestvami.html
 5. http://www.mama-86.org.ua/images/stories/publications/all-about-op-ukr-web.pdf
 6. http://vestnikm.wix.com/pesticides#!about1/c414

 

Категория: 220 V | Добавил: mech (18.04.2015) | Автор: Лілія Кожокар
Просмотров: 720 | Теги: Збірник, Лілія Кожокар, Уроки, пестициди | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar

Форма входа

landmarks

Проверить текст на соответствие информационному стилю - очистить от словесного мусора >>>

Перевірити текст - знайти можливі помилки >>>

Эссе и рецензии "По ту сторону экрана - 2018"

Выпуски газет

Січень 2018: Кристалл, Луч солнца, Феникс, Нью-Скифия, 220V - next, Искорка, Эксклюзив, Шкільна планета, Максимум адреналина, Орео, Солярис,

Спец-випуски - "Mediaschool - 2018" Промінь сонця, Іскорка, Дивосвіт,

Лютий 2018: Дивосвіт, Кристалл,

Березень 2018: 21 век, Нью-Сити, Луч солнца, Кристалл, 220V-next, Эксклюзив, Максимум адреналина, Искорка, Шкільна планета, Орео,

Квітень 2018: Нью-Скифия - эко-выпуск, Луч солнца, Кристалл, Дивосвіт, 220V-next, Искорка, Феникс, Максимум адреналина, Эксклюзив, Солярис

Поиск по сайту

Друзья сайта

 • Новости ПШП

  Наш опрос

  Зависим ли человек от медиа
  Всього відповідей: 43