ВМ-НФ Архівна версія
Нова платформа Шкільного Медіахолдингу "ВМ-НФ" 
http://zps19.at.ua/ (2018-2019 н.р.)

Рейтинг успешности

TOP-5

1 місце - Соляріс
2 місце - Дивосвіт
3 місце - Шкільна планета
4 місце - Ексклюзив
5 місце - Нью-Скіфія

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 56! Читать >>>

Категории раздела

Новости от главреда [341]
Новини - Фенікс [6]
Новости - Кристалл [10]
Новости - Новый город [4]
Новости - Улыбка [2]
Новости - Солярис [44]
Новости - ДИВОСВІТ [35]
Новости - Олімпія [47]
Новости - Нью-Скифия [39]
Новости - Школьная планета [4]
Новости - Луч солнца [28]
Новости - 220 V [38]
Новости - Искорка [6]
Новости - Импульс [2]
Новости - Юный репортер [1]
Новости - Энергетика [5]
Новости - Воспитательный центр [23]
Новости - Лидер [16]
Новости - Адреналин [2]
Новости - Комета [28]
Новости - Эдельвейс [24]
Новости - Мечтатели Next [10]
Новости - Скрепка [13]
Новости - 5 элемент [125]
Новости - Колорит [14]
Новости - Эксперты [6]
Новости - Филиал №3 [8]
Новости - Радуга [3]
Новости - Город классный [2]
Новости - Вестник отважных [59]
Новости - Северное сияние [13]
Новости - Радио Мечта [1]
Новости - Студия анимации [1]

З 26 грудня 2016 р


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

21:11
Медіапедагоги Запорізького НВК №19 презентували свій досвід на П'ятій міжнародній науково-методичній конференції з медіаосвіти

31.03-01.04.2017 у готелі «Братислава» міста Києва відбулася П'ята міжнародна науково-методична конференція з медіаосвіти та медіаграмотності «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи».

Конференція була організована Академією Української преси спільно з Міністерством освіти і науки України та зібрала представників  усіх зацікавлених сторін, щоб в черговий раз зафіксувати значимість процесів побудови фундаменту для якнайшвидшого впровадження системних підходів, які забезпечать рівне право громадян України на отримання повноцінної медіаосвіти.

Як зазначив у себе на Фейсбуці Андрій Єлькін, автор моделі масової шкільної медіаосвіти «ВМ-НФ» та делегат конференції, завдяки ентузіастам та підтримці з боку Міжнародних фондів, Всеукраїнський медіаосвітній рух продовжує свій розвиток в напрямку пошуку прийнятної в нинішніх умовах освітньої моделі, яка дозволить зробити медіаграмотність громадян України затребуваною, доступною і масовою та зумовить подальше реформування країни в контексті європейських перспектив.

Особлива увага в роботі багатьох секцій Конференції  приділялася шкільній медіаосвіті, - повідомляє Андрій Єлькін. За його словами, саме в юному віці найбільш успішно закладаються компетенції, які обумовлюють потребу людини жити в неспотвореному та адекватному інформаційному просторі, створювати його для себе і відторгати все зайве, що  обмежує свободу особистості і спільнот.

Два дня конференції були наповнені  глибоким змістом: спілкуванням з колегами, цікавими доповідями, дискусіями, виставками, знайомством з міжнародним досвідом та  українськими перспективами!

Діяльність шкільного медіахолдингу «ВМ-НФ» Запорізького НВК №19 на конференції представили медіапедагоги Андрій Єлькін та Надія Мандзій. Свою доповідь Андрій Єлькін присвятив питанням, пов’язаним з перевагами і труднощами впровадження навчальних практик в умовах шкільного Медіахолдингу, який розглядається сьогодні як ефективна модель масової медіаосвіти школярів.   Він зазначив, що Запорізький НВК №19 займається впровадженням медіаграмотності з 2008 року. Саме тоді був створений портал шкільної преси «Вісник Мрії - Новий Формат». Цей ресурс системно вирішує завдання, метою яких є формування медіаграмотності учнів 5-11 класів. Відеозапис доповіді Андрія Єлькіна на сайті Ютуб - https://youtu.be/pVfG0T0Jb78.

Не залишилася без уваги учасників конференції  і доповідь Надії Мандзій. Вона поділилася  досвідом роботи у сфері аудіовізуальних практик з формування медіаграмотності в Запоріжжі. З часом приходить досвід, а з досвідом – більш досконале розуміння цілей роботи, усвідомлення взаємозв’язків та шляхів, за допомогою яких можна отримувати очікувані результати, - вказує Надія Мандзій. Зараз ми навчаємо не тільки дітей, але і намагаємося впровадити медіаграмотність в ширші кола населення, - каже вона.

Надія Мандзій ознайомила учасників Конференції з власним досвідом та  розповіла про роботу в  проекті «Програма медіаграмотності для громадян», який здійснювався за підтримки Міністерства закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada), у партнерстві трьох організацій: Академії української преси, IREX та StopFake. Під час доповіді вона демонструвала аудіовізуальні роботи дітей, які стали не просто спостерігачами проектної діяльності, а й активними учасниками (режисерами, сценаристами, операторами) створення аудіовізуальних медіатекстів про необхідність медіаграмотності для будь-якої людини. Використовуючи такі підходи, ми створюємо необхідні умови, завдяки чому у дітей з’являється бачення і розуміння актуальності медіаосвіти, бажання висловлювати активну життєву позицію, самостійно робити висновки про необхідність медіаграмотності та бути активними учасниками творчого процесу.

Головне - не зупинятися на досягнутому, мислити стратегічно, - підкреслює Андрій Єлькін, - адже тоді все ми разом не втратимо такий бажаний шанс мати шанс, коли всі спроби обманювати споживачів мас-медійної продукції стануть марними.

Більш детально з подіями П’ятої міжнародної конференції з медіаосвіти та медіаграмотності можна ознайомитися у відеозвітах ІВ «Вісник Мрії», які у найближчий час будуть надані у вільний доступ.

Категорія: Новости от главреда | Переглядів: 321 | Додав: mech | Теги: Міжнародна конференція, Надія Мандзій, ВМ-НФ, Андрій Єлькін, медіаосвіта, медіаграмотність | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 1
avatar
1
1
Відзначте: ми перші сформулювали поняття "рівне право на повноцінну медіаосвіту". На даному етапі вже не актуально обговорювати, що і як робити, які існують методи та форми. Цьому ми вже приділяли увагу не один рік. Але медіаосвіта залишається елітним напрямком з обмеженим доступом до неї для суспільства. Сьогодні потрібно думати, як забезпечити впровадження масової медіаосвіти. Це - безперечний пріоритет.
avatarПродовжуємо активну участь у міському конкурсі у 2019 році! 
http://zps19.at.ua/news....-11-120

Отлично! Олимпия! Идете вперед! Совершенствуетесь! Медиаобразование на первом месте! Так держать! 4000+

Форма входа

landmarks

Проверить текст на соответствие информационному стилю - очистить от словесного мусора >>>

Перевірити текст - знайти можливі помилки >>>

Эссе и рецензии "По ту сторону экрана - 2018"

Выпуски газет

Січень 2018: Кристалл, Луч солнца, Феникс, Нью-Скифия, 220V - next, Искорка, Эксклюзив, Шкільна планета, Максимум адреналина, Орео, Солярис,

Спец-випуски - "Mediaschool - 2018" Промінь сонця, Іскорка, Дивосвіт,

Лютий 2018: Дивосвіт, Кристалл,

Березень 2018: 21 век, Нью-Сити, Луч солнца, Кристалл, 220V-next, Эксклюзив, Максимум адреналина, Искорка, Шкільна планета, Орео,

Квітень 2018: Нью-Скифия - эко-выпуск, Луч солнца, Кристалл, Дивосвіт, 220V-next, Искорка, Феникс, Максимум адреналина, Эксклюзив, Солярис

Поиск по сайту

Друзья сайта

 • Новости ПШП

  Календарь

  «  Квітень 2017  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
       12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  Наш опрос

  Какие социальные медиа Вы используете в работе?
  Всього відповідей: 54