ВМ-НФ Архівна версія
Нова платформа Шкільного Медіахолдингу "ВМ-НФ" 
http://zps19.at.ua/ (2018-2019 н.р.)

Рейтинг успешности

TOP-5

1 місце - Соляріс
2 місце - Дивосвіт
3 місце - Шкільна планета
4 місце - Ексклюзив
5 місце - Нью-Скіфія

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 56! Читать >>>

Категории раздела

Новости от главреда [341]
Новини - Фенікс [6]
Новости - Кристалл [10]
Новости - Новый город [4]
Новости - Улыбка [2]
Новости - Солярис [44]
Новости - ДИВОСВІТ [35]
Новости - Олімпія [47]
Новости - Нью-Скифия [39]
Новости - Школьная планета [4]
Новости - Луч солнца [28]
Новости - 220 V [38]
Новости - Искорка [6]
Новости - Импульс [2]
Новости - Юный репортер [1]
Новости - Энергетика [5]
Новости - Воспитательный центр [23]
Новости - Лидер [16]
Новости - Адреналин [2]
Новости - Комета [28]
Новости - Эдельвейс [24]
Новости - Мечтатели Next [10]
Новости - Скрепка [13]
Новости - 5 элемент [125]
Новости - Колорит [14]
Новости - Эксперты [6]
Новости - Филиал №3 [8]
Новости - Радуга [3]
Новости - Город классный [2]
Новости - Вестник отважных [59]
Новости - Северное сияние [13]
Новости - Радио Мечта [1]
Новости - Студия анимации [1]

З 26 грудня 2016 р


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

22:05
Мама-86-Запоріжжя провела тренінг з хімічної безпеки для співробітників дитячих садків міста

Оперативна онлайн-новина (без редагування). Сторінка буде оновлюватися. 


 

15 лютого 2017 року, у рамках проекту ВЕГО «МАМА-86» «Вільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні» за підтримки Шведського товариства охорони природи (SSNC) «Мама-86-Запоріжжя» організувала та провела у приміщенні Запорізького НВК №19 для співробітників дитячих садків регіональний тренінг на тему «Хімічні токсиканти у життєвому просторі дошкільнят: як забезпечити хімічну безпеку в дитячих садках.

У заході взяли участь 25 представників дитячих садків міста Запоріжжя: завідувачі, методисти, вихователі, медичні працівники, представники батьківської громадськості.

Метою тренінгу стало ознайомлення зацікавлених сторін з проблемою наявності шкідливих речовин у життєвому просторі для дітей та презентація сучасних практик впровадження відповідних заходів у напрямку забезпечення хімічної безпеки в дитячих садках (за досвідом SSNC).

У Запорізькому НВК №19 на базі дошкільних підрозділів реалізується пілотний проект з хімічної безпеки в дитячих садках: проводиться анкетне опитування батьків та співробітників з метою виявлення стану їх обізнаності з питань хімічної безпеки, впроваджується низка різноманітних інформаційно-просвітницких заходів, готуються завдання для проведення попереднього скринінгу токсикантів в оточуючому середовищі для дітей з метою їх подальшого усунення шляхом виконання відповідного плану.

Андрій Єлькін, голова «МАМА-86-Запоріжжя» і регіональний координатор проектів з хімічної безпеки ВЕГО «МАМА-86» розповів присутнім про наявність хімічних токсиканти у життєвому просторі для дітей та про вплив шкідливих речовин на здоров’я дітей. також він ознайомив їх з особливостями комунікаційного забезпечення цільових аудиторій в контексті виконання завдань пілотного проекту з хімічної безпеки у дитячих садках.

За словами голови профспілки працівників освіти самого великого у місті Шевченківського району Наталії Куниці, на районному рівні здоров’ю дітей та педагогів приділяється належна увага – виконується змістовна програма оздоровлення дітей і працівників освіти, відстежуються процеси забезпечення хімічної безпеки у навчальних закладах, надається допомога при виконанні заходів, направлених на поліпшення умов, які обумовлюють мінімізацію ризиків, пов’язаних з хімічними токсикантами у життєвому просторі дітей. Вона підкреслила важливість спільних дій громадськості та педагогічних колективів дошкільних навчальних закладів у впровадженні сучасних підходів забезпечення безпечного середовища для дітей – підходів, які насамперед узгоджуються з європейськими нормами і стандартами. «Але, не дивлячись на поточні досягнення, багато ще, що треба зробити», - каже Наталія Куниця. На її думку, знання та досвід ВЕГО «МАМА-86» потрібно розповсюджувати на рівні усіх двадцяти дитячих садків Шевченківського району Запоріжжя.

Лілія Кожокар, експерт та регіональний асистент проектів з хімічної безпеки ВЕГО «МАМА-86» розповіла про ризики, які можуть виникати в оточуючому середовищі для дітей з боку шкідливих речовин, що знаходяться у засобах гігієни та косметики, мийний засобах і засобах для чищення, іграшках, меблях та будівельних матеріалах для ремонту приміщень і шляхи їх зниження. Вона також презентувала присутнім результати кампанії «Shop inventory» з інвентаризації складу зразків засобів особистої гігієни та косметики за аналізом їх складу, зазначеного на етикетках цих товарів. Лілія Кожокар підкреслила важливість обізнаності споживачів щодо складу товарів перед їх придбанням, і, в першу чергу, це стосується товарів для дітей.

Лілія Кожокар провела для присутніх майстер-клас  та познайомила присутніх з тим, як необхідно працювати з надписами на етикетках товарів та розпізнавати потенційно шкідливі компоненти у їх складі. Також вона презентувала учасникам заходу символи маркування на упаковках товарів.

Дуже змістовною стала навчальна сесія тренінгу, яку провела Галина Сергєєва, заступниця директора Запорізького НВК №19 і голова робочої групи ДП №2 з впровадження пілотного проекту. Учасники отримали актуальну інформацію про вплив шкідливих хімічних речовин на здоров’я дітей, шведський досвід SSNC щодо виконання завдань по створенню дитячих садків, вільних від токсикантів та рекомендації по виконанню вимог українського законодавства і особливостей виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України № 234 від 24.03.2016 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів».

Андрій Єлькін презентував присутнім зміст анкетного опитування батьків та працівників дитячих садків, яке проводиться з метою виявлення їх обізнаності щодо питань хімічної безпеки оточуючого середовища. Відбувся «мозковий штурм», в ході якого учасники прогнозували можливі проблеми, планували бажані заходи та презентували розроблені плани дій з покращення обізнаності цільових груп.

Валентина Малохатько, голова робочої групи «ДП №3» пілотного проекту, презентувала учасникам заходу можливості виникнення ризиків, які пов’язані із засобами особистої гігієни та косметики, мийними засобами та засобами для чищення, іграшками, меблями і будівельними матеріали для ремонту приміщень, розповіла про вже накопичений досвід з їх усунення та сконцентрувала увагу присутніх на існуванні альтернатив, які необхідно пропагувати і впроваджувати у повсякденному житті.  

Наприкінці тренінгу його учасники виконали завдання з підготовки SWOT-аналізу ризиків хімічної безпеки в дитячих садках. Працюючи в групах, вони здійснили комплексний підхід до ідентифікації сильних та слабких сторін, можливостей та загроз, які необхідно враховувати при складанні загального плану дій із забезпечення хімічної безпеки в дитячих садках, включаючи регламентування закупок засобів особистої гігієни та косметичної продукції, мийних засобів та засобів для чищення, поступової заміни меблів на більш безпечні, інвентаризацію іграшок, підбір безпечних матеріалів для ремонту приміщень, проведення відповідної просвітницької роботи з батьками, персоналом дитячих садків і дітьми.

Учасники заходу також ранжирували слабкі сторони та загрози за можливостями впровадження короткострокових та довгострокових заходів з їх подолання, напрацювали пропозиції щодо поступового усунення негативних чинників впливу шкідливих речовин на здоров’я дошкільнят.

Організатори регіонального тренінгу висловлюють щиру подяку Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради та Територіальному відділу освіти Шевченківського району міста Запоріжжя за партнерське сприяння у підготовці і проведенні регіонального тренінгу.

Більш детальну інформацію про події пілотного проекту у Запоріжжі можна дізнатися із сайту проекту: http://vestnikm.wixsite.com/security

 

Категорія: Новости от главреда | Переглядів: 555 | Додав: mech | Теги: МАМА-86-Запоріжжя, Пілот, Тренінг, ЗНВК№19, дитячи садки, Хімічна безпека | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatarПродовжуємо активну участь у міському конкурсі у 2019 році! 
http://zps19.at.ua/news....-11-120

Отлично! Олимпия! Идете вперед! Совершенствуетесь! Медиаобразование на первом месте! Так держать! 4000+

Форма входа

landmarks

Проверить текст на соответствие информационному стилю - очистить от словесного мусора >>>

Перевірити текст - знайти можливі помилки >>>

Эссе и рецензии "По ту сторону экрана - 2018"

Выпуски газет

Січень 2018: Кристалл, Луч солнца, Феникс, Нью-Скифия, 220V - next, Искорка, Эксклюзив, Шкільна планета, Максимум адреналина, Орео, Солярис,

Спец-випуски - "Mediaschool - 2018" Промінь сонця, Іскорка, Дивосвіт,

Лютий 2018: Дивосвіт, Кристалл,

Березень 2018: 21 век, Нью-Сити, Луч солнца, Кристалл, 220V-next, Эксклюзив, Максимум адреналина, Искорка, Шкільна планета, Орео,

Квітень 2018: Нью-Скифия - эко-выпуск, Луч солнца, Кристалл, Дивосвіт, 220V-next, Искорка, Феникс, Максимум адреналина, Эксклюзив, Солярис

Поиск по сайту

Друзья сайта

 • Новости ПШП

  Календарь

  «  Лютий 2017  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728

  Наш опрос

  Сколько времени в день Вы проводите за интернетом?
  Всього відповідей: 47