ВМ-НФ Архівна версія
Нова платформа Шкільного Медіахолдингу "ВМ-НФ" 
http://zps19.at.ua/ (2018-2019 н.р.)

Рейтинг успешности

TOP-5

1 місце - Соляріс
2 місце - Дивосвіт
3 місце - Шкільна планета
4 місце - Ексклюзив
5 місце - Нью-Скіфія

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 56! Читать >>>

Категории раздела

Новости от главреда [341]
Новини - Фенікс [6]
Новости - Кристалл [10]
Новости - Новый город [4]
Новости - Улыбка [2]
Новости - Солярис [44]
Новости - ДИВОСВІТ [35]
Новости - Олімпія [47]
Новости - Нью-Скифия [39]
Новости - Школьная планета [4]
Новости - Луч солнца [28]
Новости - 220 V [38]
Новости - Искорка [6]
Новости - Импульс [2]
Новости - Юный репортер [1]
Новости - Энергетика [5]
Новости - Воспитательный центр [23]
Новости - Лидер [16]
Новости - Адреналин [2]
Новости - Комета [28]
Новости - Эдельвейс [24]
Новости - Мечтатели Next [10]
Новости - Скрепка [13]
Новости - 5 элемент [125]
Новости - Колорит [14]
Новости - Эксперты [6]
Новости - Филиал №3 [8]
Новости - Радуга [3]
Новости - Город классный [2]
Новости - Вестник отважных [59]
Новости - Северное сияние [13]
Новости - Радио Мечта [1]
Новости - Студия анимации [1]

З 26 грудня 2016 р


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

21:51
Діти не вчаться спілкуватися на складні теми - результати дослідження

З нагоди міжнародного дня безпечнішого інтернету науковцями Інституту соціальної та політичної психології було проведено дослідження «Нові небезпеки інтернету під час воєнних дій очима дітей», в якому крім учнів інших шкіл також взяли участь старшокласники базової школи Усеукраїнського експерименту з упровадження медіаосвіти - Запорізького навчально-виховного комплексу №19.

Дослідження засвідчило різні особливості використання дітьми інтернету. Так, діти в Лисичанську дуже гостро сприйняли зникнення інтернету, бо вважали це фактично руйнуванням зв’язку з широким світом. Інтернет лишався для них символом мирного життя.

Про це повідомив сайт МедіаСапієнс 

Однак з іншого боку, результати досліджень свідчать і про негативний вплив інтернету, оскільки в ньому нав’язується інформація про війну: «Це психологічний біль. Діти відчувають страх, пригнічення, безсилля, — розповіла керівників дослідження Любов Найдьонова, завідувачка лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти. — Психологи знають, що найглибший стрес, який дає найтяжчі наслідки — це стрес навченої безпорадності. Коли людина відчуває себе маленькою, нездатною вплинути на ситуацію. Розвивається відчуття себе жертвою». Водночас, за словами Любові Найдьонової, діти не вчаться спілкуватися на складні теми, вони витісняються з комунікації: «Це те, про що не треба говорити, тому що болить».

Сприйняття інтернету дуже змінилося. Якщо раніше він уявлявся вільним від цензури простором, то сьогодні діти сприймають його як скупчення брехні, суб’єктивних вражень, зону неперевіреної інформації. Серед опитаних підлітків простежується наростання недовіри і гостра необхідність правди: «Хоча би два джерела було в інтернеті, де можна точно знайти правду».

Любов Найдьонова наголошує на тому, що ЗМІ не виконують усіх своїх функцій: «Медіа тяжіють до узагальнення, надають людям цілісну картину того, що відбувається. Однак у дітей немає довіри до цієї цілісності. Цю функцію вони фактично не виконують».

Європейські та українські фахівці знову замислюються про посилення регулювання інтернету. Про це йшлося на круглому столі «Баланс між безпекою і свободою вираження поглядів в інтернеті». 

Представники Інтернет-асоціації, чиновники, експерти з Ради Європи дійшли висновку, що регулятивні заходи в інформаційному середовищі необхідні, однак універсальність та відкритість інтернету повинна зберігатися навіть у випадках боротьби з пропагандою. А право ухвалювати рішення щодо обмежень в інформаційній сфері має виключно суд.

Члени круглого столу також вирішили підтримати ідею заснування Insafe-центру в Україні — частини мережі європейських інформаційних центрів, що мають на меті підвищити рівень безпечної й відповідальної культури користування інтернетом та девайсами серед молоді. Крім того, учасники круглого столу наголосили, що Україні потрібно вступати до Коаліція з питань свободи в інтернеті (Freedom Online Coalition). Коаліцію було створено в Гаазі за ініціативою Міністра закордонних справ Нідерландів у 2011 році. Її мета — захищати основні права й свободи людини, а також пропагувати свободу висловлювання у віртуальному просторі, який не має меж. Сьогодні до коаліції входять 24 члени й вона охоплює Європу, Близький Схід, Азію, Африку та Америку. 

Більш детально про Круглий стіл, що відбувся, можна прочитати за адресою посилання:

http://osvita.mediasapiens.ua/media_law/government/internet_prostir_miru_chi_viyni/

 Любов Найдьонова доповідає про результати дослідження

Фото сайту МедіаСапієнс http://osvita.mediasapiens.ua/

Категорія: Новости - Эксперты | Переглядів: 367 | Додав: mech | Теги: Дослідження, Любов Найдьонова, діти, ІСПП НАПН України, інтернет, медіасапієнс | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 1
avatar
0
1
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/2019752

10 лютого о 10.00 відбулася прес-конференція: «Безпека дітей в Інтернеті в контексті збройного конфлікту на Сході України». З нагоди Міжнародного дня безпечнішого Інтернету (Зала 1)

Організатор: Інтернет Асоціація України cпільно з програмою Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні»

Учасники: Тетяна Попова - голова Правління Інтернет Асоціації України ІнАУ; Кармен Турк - експерт Ради Європи (Естонія); Любов Найдьонова - заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України; Богдан Кудренко - Департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Довідково. Ідея запровадити День безпечнішого Інтернету (англ. Safer Internet Day) ініційована Європейською Комісією в січні 2004 року та підтримана європейськими некомерційними організаціями European SchoolNet та Insafe (European Safer Internet Network). Відзначається у другий вівторок лютого (цього року – 10 лютого) з метою підвищення культури користування Інтернетом, запобігання поширенню через інформаційні ресурси проявів дитячої порнографії, расової нетерпимості, тероризму.

Підсумкові матеріали:

Діти перестали вірити Інтернету - дослідження

Довіра українських дітей до інформації, яку можна знайти в мережі Інтернет, суттєво знизилася.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України, повідомила на прес-конференції в Укрінформі заступник директора інституту Любов Найдьонова.
«Ще минулого року підлітки говорили, що Інтернет є зосередженням правди, бо те, що говорять по телевізору - це маніпуляції. Цьогоріч ми бачимо абсолютно протилежну картину. Діти говорять, що Інтернет - це все неправда, тому що там тільки суб'єктивні враження представлені», - сказала Л. Найдьонова.
За її словами, дослідження також показало, що сучасний стан країни, воєнні дії дуже вплинули на світогляд дітей та створили нові ризики для них. «Це ризики психологічного болю, викликані надаванням їм контенту з війною, зброєю, вбивствами, постраждалими дітьми», - пояснила заступник директора Інституту.
Найдьонова відзначила, що хлопчики та дівчата визнають, що інколи їм важко визначити правдивість інформації. Як приклад, вона навела інформацію про розстріл українських дітей біля школи за те, що вони негативно говорили про Росію. «Це їх дуже вразило, але насправді такого факту не було. Та в їхній свідомості таких фактів дуже багато. Якщо діти таке бачать, вони можуть плакати дві-три години після цього, може порушуватися сон», - сказала вона, додавши, що це викликає гіркоту, образу, стан безпорадності, безвиході.
Як зазначила науковець, ще один пул ризиків, пов'язаний із спілкуванням, яке руйнується. Оскільки у соціальних мережах у дітей зникають друзі, натомість можуть з`являтися нові, які питають у дитини її ставлення до того чи іншого питання, а після отримання відповіді ображають. «Я думаю, що це певні інформаційні стратегії, які використовуються», - додала заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.
Діти навчилися розпізнавати такі ризики, як шахрайство, обман, віруси. Не задоволені маленькі користувачі мережею нав'язуванням їм реклами. «Особливо реклама, що стосується останніх подій, новин. І якщо там є контекст війни, то діти називають це політикою», - додала Найдьонова.
avatarПродовжуємо активну участь у міському конкурсі у 2019 році! 
http://zps19.at.ua/news....-11-120

Отлично! Олимпия! Идете вперед! Совершенствуетесь! Медиаобразование на первом месте! Так держать! 4000+

Форма входа

landmarks

Проверить текст на соответствие информационному стилю - очистить от словесного мусора >>>

Перевірити текст - знайти можливі помилки >>>

Эссе и рецензии "По ту сторону экрана - 2018"

Выпуски газет

Січень 2018: Кристалл, Луч солнца, Феникс, Нью-Скифия, 220V - next, Искорка, Эксклюзив, Шкільна планета, Максимум адреналина, Орео, Солярис,

Спец-випуски - "Mediaschool - 2018" Промінь сонця, Іскорка, Дивосвіт,

Лютий 2018: Дивосвіт, Кристалл,

Березень 2018: 21 век, Нью-Сити, Луч солнца, Кристалл, 220V-next, Эксклюзив, Максимум адреналина, Искорка, Шкільна планета, Орео,

Квітень 2018: Нью-Скифия - эко-выпуск, Луч солнца, Кристалл, Дивосвіт, 220V-next, Искорка, Феникс, Максимум адреналина, Эксклюзив, Солярис

Поиск по сайту

Друзья сайта

 • Новости ПШП

  Календарь

  «  Лютий 2015  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  232425262728

  Наш опрос

  Сколько времени в день Вы проводите за интернетом?
  Всього відповідей: 44