МЕДІАОСВІТНІЙ ПРОЕКТ "ВІСНИК МРІЇ - НОВИЙ ФОРМАТ" ЗНВК №19   ВМ-НФ Архівна версія >>>
      
      
    
    
    
    
    
    
    
    
        

Рейтинг успешности

ТОП-10

ТОП-10 редколегій 16 сезону МП "ВМ-НФ" (вересень 2016 - лютий 2017)

1 місце - Скрепка
2 місце - Соляріс
3 місце - Вісник відважних
4 місце - Комета
5 місце - Дивосвіт
6 місце - Нью-Скіфія
7 місце - 220 вольт
8 місце - Максимум
9 місце - Іскорка
10 місце - Шкільна планета

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 56! Читать >>>

Категории раздела

Новости от главреда [306]
Новости - Новый город [1]
Новости - Адреналин [2]
Новости - Улыбка [2]
Новости - Солярис [35]
Новости - Скрепка [13]
Новости - ДИВОСВІТ [23]
Новости - Олімпія [36]
Новости - Энергетика [5]
Новости - Комета [28]
Новости - 5 элемент [125]
Новости - Эдельвейс [24]
Новости - Лидер [16]
Новости - Нью-Скифия [38]
Новости - Вестник отважных [59]
Новости - Школьная планета [4]
Новости - Луч солнца [28]
Новости - 220 V [33]
Новости - Искорка [6]
Новости - Северное сияние [13]
Новости - Импульс [2]
Новости - Радуга [3]
Новости - Юный репортер [1]
Новости - Город классный [2]
Новости - Колорит [14]
Новости - Мечтатели Next [10]
Новости - Филиал №3 [8]
Новости - Радио Мечта [1]
Новости - Студия анимации [1]
Новости - Воспитательный центр [22]
Новости - Эксперты [6]

З 26 грудня 2016 р


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Главная » 2017 » Жовтень » 24 » Волонтерський корпус "Республіки Мрія" приймає участь у Тижні дій щодо запобігання отруєнням свинцем
20:37
Волонтерський корпус "Республіки Мрія" приймає участь у Тижні дій щодо запобігання отруєнням свинцем

В Запорізькому навчально-виховному комплексі №19, на базі якого працює асоційований член мережі ВЕГО «МАМА-86» Дитячо-юнацька екологічна громадська організація «Республіка Мрія»,  в рамках Міжнародного тижня дій щодо запобігання отруєнням свинцем проводяться різноманітні заходи, метою яких є інформування цільових аудиторій зі свинцевими загрозами та ознайомлення зі шляхами мінімізації ризиків для здоров’я, пов’язаних з попаданням свинця в організм людини.

Сьогодні у 7-8 класах школи-комплексу відбулися орієнтаційні волонтерські співбесіди. Представники підрозділів громадського об’єднання ознайомилися з тематикою тижня та планували власні плани дій, направлені на поширення інформації по запобіганню отруєнням. Ці плани передбачали донесення важливих відомостей до батьків та родичів, виготовлення плакатів, роликів соціальної реклами, поширення тематичних медіатекстів у соціальних мережах.

В ході співбесід волонтери дізналися, що свинець - це токсичний метал, який використовується в різноманітних виробах і матеріалах, в тому числі у фарбі, жалюзі, трубах, посуді і покриттях кераміки. При попаданні в організм свинець може завдати серйозної шкоди життєво важливим органам - мозку, ниркам, нервовій системі, клітинам крові. Щороку від впливу свинцю гинуть понад 143 000 людей у всьому світі. Отруєння свинцем особливо згубно для дітей у віці до 6 років. В їхній організм потрапляє в середньому в 4-5 разів більше свинцю, аніж в організм дорослої людини. Свинець доволі часто присутній у небезпечно високих концентраціях у фарбах. До «побутових»  фарб умовно віднесено ті, які використовують як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт, для фарбування дверних отворів, віконних рам, меблів, дитячих ліжечок, дитячих іграшок, приміщень шкіл та дитячих садків, тощо.

Аналіз нормативно-правового забезпечення безпеки лакофарбних матеріалів в Україні показав, що в країні немає юридично- обов'язкових обмежень на використання свинцевої фарби та відсутні регламенти щодо відповідного маркування.

Юні екологісти звернули увагу на небезпечні джерела свинцю. Наприклад, фарба на основі свинцю, яка найчастіше використовувалася в будинках, побудованих до 1978 року, становить небезпеку, коли вона відшаровується, відколюється, тріскається або вицвітає. Оскільки маленькі діти часто беруть до рота пальці і різні предмети, вони можуть проковтнути свинцевий пил або шматочки фарби. Свинцевий пил. Цей шкідливий невидимий пил утворюється, коли вікна, двері, сходинки, перила або інші поверхні, які пофарбовані фарбою на основі свинцю, зношуються від постійного тертя, наприклад, при відкритті або закритті вікон і дверей. Діти найчастіше отруюються свинцем, поглинаючи свинцевий пил, коли вони щось беруть руками до рота. Вдихаючи свинцевий пил у великій кількості, вагітні жінки можуть передати свинець своїм ще ненародженим дітям, завдаючи їм серйозної шкоди. Свинцевий пил може поширюватися по дому, коли стіни або інші пофарбовані поверхні чистять, шліфують або руйнують. Тільки спеціально навчені фахівці повинні видаляти стару фарбу в будинку безпечними методами.

В ході інформаційно-просвітницьких волонтерських співбесід велика увага приділялася питанням захисту здоров’я – обговорювалися найбільш важливі поради, які бажано транслювати у форматі просвітницьких медіатекстів та у соціальній рекламі.

Що робити:

- Намагайтеся уникати масляних фарб. Адже, свинець найчастіше містять саме масляні фарби (емалі);

- Замініть масляні фарби на акрилові (на водній основі) - вони не містять свинцю, та виділяють мінімальну кількість летких органічних сполук, що забруднюють повітря в приміщеннях;

- Якщо все ж використовуєте масляну фарбу - намагайтеся використовувати неяскраві кольори. Дослідження показують, що найбільші концентрації свинцю містяться у фарбах яскравих кольорів: жовтій та червоній фарбі;

- При використанні масляної фарби надавайте перевагу білому кольору - у білих фарбах різних виробників концентрація свинцю є найнижчою і відповідає вимогам безпеки.

Нагадуємо, що в рамках мережевого проекту ВЕГО «МАМА-86» «Toxic-Free Living Environment for the Future Generation in Ukraine» («Вільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні») за підтримки Шведського товариства охорони природи (SSNC) в Запоріжжі зусиллями МЕГО «Мама-86-Запоріжжя» на базі Запорізького НВК №19 реалізується Пілотний проект «Хімічна безпека в дитячих садочках». Проектом передбачається створення та імплементація за шведським досвідом позитивних практик усунення токсичних речовин у житловому середовищі для дітей. Проведені опитування серед батьків з відповідних питань, регіональний тренінг для співробітників дитячих садочків, тематичні лекції та обговорення з батьками, заходи з дітьми тощо.

«Свинцевий» тиждень розглядається активістами МЕГО «Мама-86-Запоріжжя» та волонтерським корпусом «Республіки Мрія» як важлива частина стратегічного плану NGOs у напрямку забезпечення хімічної безпеки для нинішнього і майбутніх поколінь.

Молодці, волонтери «Республіки Мрія»! Йдемо вперед! Не зупиняємось! Перемагаємо! Так тримати! )

Категория: Новости от главреда | Просмотров: 60 | Добавил: mech | Теги: МАМА-86-Запоріжжя, ЗНВК №19, волонтери, Республіка Мрія, Хімічна безпека, свинець | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar

Форма входа

landmarks

Здесь можно задавать вопросы. Консультационный центр "ВМ-НФ"

Як створити сучасну шкільну газету (посібник) >>>

Персональный сайт Надежды Мандзий

Проверить текст на соответствие информационному стилю - очистить от словесного мусора >>>

Перевірити текст - знайти можливі помилки >>>

Новые комментарии

Поиск по сайту

Радио Мечта

Друзья сайта

 • Новости ПШП

  Календарь

  «  Жовтень 2017  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031

  Наш опрос

  Зависим ли человек от медиа
  Всього відповідей: 38