МЕДІАОСВІТНІЙ ПРОЕКТ "ВІСНИК МРІЇ - НОВИЙ ФОРМАТ" ЗНВК №19   ВМ-НФ Архівна версія >>>
      
      
    
    
    
    
    
    
    
    
        

Рейтинг успешности

ТОП-10

ТОП-10 редколегій 16 сезону МП "ВМ-НФ" (вересень 2016 - лютий 2017)

1 місце - Скрепка
2 місце - Соляріс
3 місце - Вісник відважних
4 місце - Комета
5 місце - Дивосвіт
6 місце - Нью-Скіфія
7 місце - 220 вольт
8 місце - Максимум
9 місце - Іскорка
10 місце - Шкільна планета

Ведущий проект

Периодическое печатное издание - Журнал "Вестник Мечты". Недавно Вышел № 56! Читать >>>

Категории раздела

Новости от главреда [306]
Новости - Новый город [1]
Новости - Адреналин [2]
Новости - Улыбка [2]
Новости - Солярис [35]
Новости - Скрепка [13]
Новости - ДИВОСВІТ [23]
Новости - Олімпія [36]
Новости - Энергетика [5]
Новости - Комета [28]
Новости - 5 элемент [125]
Новости - Эдельвейс [24]
Новости - Лидер [16]
Новости - Нью-Скифия [38]
Новости - Вестник отважных [59]
Новости - Школьная планета [4]
Новости - Луч солнца [28]
Новости - 220 V [33]
Новости - Искорка [6]
Новости - Северное сияние [13]
Новости - Импульс [2]
Новости - Радуга [3]
Новости - Юный репортер [1]
Новости - Город классный [2]
Новости - Колорит [14]
Новости - Мечтатели Next [10]
Новости - Филиал №3 [8]
Новости - Радио Мечта [1]
Новости - Студия анимации [1]
Новости - Воспитательный центр [22]
Новости - Эксперты [6]

З 26 грудня 2016 р


Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
mech
Главная » 2017 » Жовтень » 27 » У дитячих садках пілотного проекту з хімічної безпеки узгодили плани дій щодо запобігання отруєнням свинцем
15:45
У дитячих садках пілотного проекту з хімічної безпеки узгодили плани дій щодо запобігання отруєнням свинцем

Педагоги дошкільних підрозділів Запорізького навчально-виховного комплексу №19 провели робочі наради та погодили власні плані дій, які будуть реалізовані в рамках тижня дій щодо запобігання отруєнням свинцем та у подальшому. На перше місце поставлені просвітницькі бесіди з батьками та забезпечення без-свинцевого простору в приміщеннях дитячого садка і на дворових територіях.

Саме в ці дні батьки дошкільнят школи-комплексу дізнаються від вихователів про сенс «Тижня запобігання». Педагоги розповідають про те, що кожного року, як повідомляє ВООЗ, від впливу свинцю гине сотні тисяч людей. Свинець входить в десятку найнебезпечніших хімічних речовин, за оцінкою ВООЗ. Причому, не існує будь-якого відомого рівня впливу свинцю, який вважається безпечним.

Педагоги акцентують увагу цільової аудиторії на джерела забруднення свинцем - це видобуток, промислове виробництво і переробка вторсировини, використання свинцевих фарб і етилованого бензину, виробництво свинцево-кислих батарей для моторного транспорту. Крім цього, свинець може міститися в пігментах, припої, посуді, боєприпасах, керамічної глазурі, ювелірних виробах, іграшках, а також в деякій косметиці та засобах народної медицини.
Вихователі дитячих садків вказують на те, що особливо сприйнятливі до токсичного впливу свинцю діти. Під впливом свинцю у них можуть відбуватися глибокі негативні зміни, що впливають на розвиток мозку і нервової системи.

За словами Галини Сергєєвої, заступника директора школи і керівника дошкільного підрозділу №2, Пілотний проект «Хімічна безпека в дитячих садках» дозволив педагогам по новому подивитися на якість ремонтних робіт в приміщеннях, задуматися про вимоги, які повинні пред'являтися до меблів, іграшок, до вибору фарб. Зокрема, - каже керівник, - обов'язковою умовою під час недавньої закупівлі фарби для поточних ремонтних робіт була відсутність в ній свинцю. Про дотримання цієї умови свідчать фотографії, зроблені в Запорізькому НВК №19 відразу після доставки фарби в школу.

Нагадуємо, що Міжнародний тиждень дій щодо запобігання свинцю проходить щорічно в жовтні. У цьому 2017 році - з 22 по 28 жовтня. Відмова від використання фарб, що містять свинець сприятиме досягненню Цілей Сталого Розвитку. Зокрема:
3.9: До 2030 року істотно скоротити кількість випадків смерті і захворювання в результаті впливу небезпечних хімічних речовин і забруднення і отруєння повітря, води і грунтів.
12.4: До 2020 року домогтися екологічного та раціонального використання хімічних речовин і всіх відходів протягом усього їх життєвого циклу відповідно до узгоджених міжнародними принципами і істотно скоротити їх потрапляння в повітря, воду і грунт….

Також нагадуємо: Дитячі садки Запорізького НВК №19, починаючи з 2016 року, отримали статус пілотних у проекті «Хімічна безпека в дитячих садках», який виконує Міська екологічна громадська організація «Мама-86-Запоріжжя». Пілот здійснюється в рамках виконання проектів ВЕГО «МАМА-86» «Вільне від токсікантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні» ( «Toxic-Free Living Environment for the Future Generation in Ukraine») за підтримки Шведського товариства охорони природи (SSNC) та «Дослідження свинцю у фарбах в Україні, як частина Глобальної кампании IPEN з ліквідації свинцево фарб »(«Lead Paint Study in Ukraine, as part of IPEN's Lead Paint Elimination Campaign») за підтримки IPEN

Пілотний проект передбачає створення та імплементацію за Шведським досвідом позитивних практик усунення токсичних речовин у житловому середовищі, де перебувають діти. Вже проведені опитування серед батьків з відповідних питань, регіональний тренінг для співробітників дитячих садочків, тематичні лекції та бесіди з батьками, просвітницькі та виховні заходи з дітьми тощо.

Категория: Новости от главреда | Просмотров: 59 | Добавил: mech | Теги: МАМА-86-Запоріжжя, Цілі сталого розвитку, Пілотний проект, ВООЗ, ДП №2, Запорізький НВК №19, Хімічна безпека, свинець, Міжнародний тиждень | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar

Форма входа

landmarks

Здесь можно задавать вопросы. Консультационный центр "ВМ-НФ"

Як створити сучасну шкільну газету (посібник) >>>

Персональный сайт Надежды Мандзий

Проверить текст на соответствие информационному стилю - очистить от словесного мусора >>>

Перевірити текст - знайти можливі помилки >>>

Новые комментарии

Поиск по сайту

Радио Мечта

Друзья сайта

 • Новости ПШП

  Календарь

  «  Жовтень 2017  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031

  Наш опрос

  Оцените доступное Вам компьютерное оборудование
  Всього відповідей: 36